Din Kitapları

Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi

Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi yayını türkçedir. Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hz. Îsâ’dan sonra peygamber kabul etmeyen ve İslâm’ı da, Îseviyet’i tehdit eden bir dalâlet ve şeytânet sayan hıristiyan taassubu, bu yeni dinin tasfiyesi yoluna gitmek için esaslı taarruzlara geçmiş ve pek çok iftira atmıştır. Öyle ki ruhban sınıfı bir rivayetler kampanyası açarak, İslâmiyetin akide ve imanını hıristiyan dünyasına tamamen yanlış aksettirmek yolunu tutmuş, bu suretle de Îsâ ümmetini, İslâm dinini yıkmak yolunda İncil adına bir misyonun vazifelisi kılmış ve asırlarca müslüman kanının dökülmesi yolunda kullanmıştır. Bu maksatla çeşitli argümanlar bulup uydurmak cihetine giden hıristiyan din adamlarının, tahrif ederek kullandıkları rivayetlerden birisi de Rahip Bahîrâ hadisesidir. İslâmiyetin hıristiyan bir rahip olan Bahîrâ tarafından uydurulduğu şeklindeki bu iddianın aslı oldukça eskilere dayanmaktadır.
İslâm dünyası ve hıristiyanlar arasında süregelen siyasî, ictimaî, iktisadî ve kültürel münasebetlerin en karmaşık bir şekilde devam ettiği günümüzde, haçlı ruhundan uzaklaşmamış kesimlerin halen ısrar ettikleri iddialar arasında yer alan bu hususun yakından bilinmesine yardım maksadıyla bir değerlendirme ile birlikte bu iftira dolu eserin tercümesi sunulmaktadır.

indir

Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Bir Hıristiyan Bahira Efsanesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak