Sosyoloji Kitapları

Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler kitabını indir [PDF ve ePUB]

Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler

Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler yayını türkçedir. Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Gazetecilik, toplumsal yapıdaki erkek egemen dokunun gözeneklerinin en belirgin olduğu alanlardan birisidir. Gazetelerin idari yapılanmasında, söz ve yetki ediniminde hedeflerinin uzağında kalan kadın gazeteciler, ne yazık ki haber seçiminde ve sunumunda da erkek egemen yapılanmanın ekimozlarını taşımaktadır. Bu gerçekliğin tespitini yapacak olan da vicdandır. Elinizdeki çalışma, işte bu vicdanın sesidir.

Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler, özünde “toplumsal cinsiyet” duyarlılığıyla, meslekteki eril yapıyı ve hiyerarşiyi sorgulayan bir çalışmadır. Eser bu yönüyle bir sestir, çığlıktır. Gazetecilik mesleğinin farklı alanlarında uzmanlaşmış elli altı kadın gazetecinin meslekte yaşadıkları sorunları ortaya koyan ve buna tüm tarafların dikkatini toplamaya dönük bir çığlık…

indir

Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Çağının Tanığı Kadın Gazeteciler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak