Psikoloji Kitapları

Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik kitabını indir [PDF ve ePUB]

Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik

Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik yayını türkçedir. Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Çocuklar İçin Eğlenceli Bir Farkındalık Rehberi
 
Merhaba! Adım Yasemin, ben de sizin gibi bir çocuğum. Küçük… peki peki BÜYÜK bir farkla: Hayatımda farkındalığı uyguluyorum. Şimdi eminim şunu merak ediyorsunuz: Bu farkındalık da neyin nesi? 
 
Farkındalık, hepimizin sahip olduğu bir süper güç. Fakat onu nasıl kullanacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Aslında farkındalık sahibi olmak için gereken her şeye sahipsiniz. İhtiyaç duyduklarınız yalnızca duyularınız; görme, işitme, tatma, koku alma ve dokunma ile nefesiniz. 
 
Bu gücü rahatlamak ve stres altında, kaygılı, kızgın, hatta üzgün olduğunuzda kendinizi daha iyi hissetmek için kullanabilirsiniz. İşin en iyi tarafı, bunu yapmanın çok eğlenceli olması! Bu kitapta tıpkı size benzeyen ve zor durumlarda kaldıklarında sakinleşip rahatlamak için farkındalığa başvuran çocuklar hakkında öyküler okuyacaksınız. Ben ve arkadaşlarım Defne, Güneş, Çınar ile Uzay, farkındalık konusunda rehberiniz olacağız ve size bunun faydasını görmenizin yollarını öğreteceğiz. 
 
• Çocuklara farkındalığın ne olduğunu, kendi his ve duyuları konusunda nasıl farkındalık kazanabileceklerini öğretiyor. 
• Çocukların evde ve okulda karşılaştıkları, arkadaşlarıyla yaşadıkları gerçek hayat senaryolarından bağlantı kurabilecekleri örnekler veriyor. 
• Çocuklara minnet listesi, “sakinleşene kadar saymak”, hatta yoga duruşları gibi tekniklerin sakinleşmelerine ve hoş olmayan duyguların üstesinden gelmelerine nasıl yardımcı olabileceğini gösteren 30 eğlenceli etkinlik içeriyor.
 
 
HowtoLearn Ebeveyn ve Öğretmen Tercihi Ödülü
 
 
“Çocuklarınıza günlük durumları değerlendirme, zorluklarla başa çıkma ve olumlu sonuçlar getirecek kararlar alma yeteneğini güçlendirecek taktikleri nasıl geliştireceklerini anlatan bir başyapıt. Bu kitaptaki farkındalık etkinlikleri çocuğun öz güvenini, nezaketini ve başkalarına karşı duyduğu merhamet hissini artıracak. Sevdikleriniz için ne harika bir hediye.”
Dr. Theodore Jerome Cohen
 
“İlkokul çağındaki çocuklarda duygusal farkındalığı artırmayı, onların daha mutlu ve öz güvenli olmasını amaçlayan her ebeveyn ve öğretmen için mükemmel bir kaynak.”
Rob Owen, farkındalık eğitmeni
 
“Bu kitap dikkat eksikliği sendromu (ADD) ve belirgin kaygı sorunları bulunan iki çocuğun annesi olarak, bana rahat bir nefes aldırdı! Kitaptaki tüm etkinlikler ve öyküler, tüm çocuklara, ebeveynlere ve okul danışmanlarına hitap ediyor.”
Becky Flansburg
 
Çocuklar İçin Farkındalık, çocukları duygu ve kaygılarını kontrol etmeye yönelik bir eylem planıyla güçlendirmek için, öyküleri temel alan harika bir yaklaşımla hazırlanmış. Ebeveynler de bu sakinleştirici teknikleri öğrenebilir ve çocuklarıyla farkındalık egzersizleri yapabilirler.”
Susan Carraretto
 
“Öz farkındalığı, nezaketi ve merhameti çocukların kolayca bağlantı kurabileceği yöntemlerle teşvik eden anlamlı ve uygulanabilir bir kaynak. Mutlaka edinmelisiniz.”
The Children’s Book Review
 
Çocuklar İçin Farkındalık çocuklara zor durumlarla karşılaştıklarında bile net bir farkındalık, öz denetim, dayanıklılık, dikkat, nezaket ve merhametli kararlar alma yetisi geliştirebilmelerini sağlayacak araçları sunuyor.”
Valarie Budayr
 
Çocuklar İçin Farkındalık kolayca bağlantı kurulabilen öyküler, yansıtmalar ve taktiklerle çocukların günlük durumlara verdikleri tepkileri gözlemleme yolunu değiştiriyor ve olaylar üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlıyor. Çocuklar da onları seven velileri de mutlaka okumalı!”
Erica Graham
 
“Çocukların anlayabileceği bir dille yazılan ve büyük bir boşluğu dolduran Çocuklar İçin Farkındalık, çocuklara zor durumlarda duygularını kontrol etmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlıyor.”
Judy Martialay
 
“Hislerle deneyimsel ayrıntılar arasında denge kurmayı başaran bu değerli kitap, çocuklara duygularını yönetmek için gereksinim duydukları becerileri kazandırıyor.”
Foreword Reviews
 
“Kaygı sorunu yaşayan çocuklar için bilişsel davranışçı terapi alanında uzmanlaşan bir klinik psikolog olarak Çocuklar İçin Farkındalık’ı tedavi yöntemlerime eklediğim için heyecanlıyım. Bilişsel davranışçı terapi kısmen çocuklara kaygıları arttığında, bundan en yüksek seviyeye ulaşmadan kurtulabileceklerini fark etmeleri konusunda yardım etmeyi içerir. Bu, çocuklar için zor olabilir çünkü sıklıkla bu kaygı semptomlarını son aşamaya gelene kadar fark etmezler. Çocuklar İçin Farkındalık çocukların kendi duyguları konusunda duyarlı olmalarına ve bunlara dair işaretleri tanımalarına yardımcı oluyor. Bu güçlü teknikleri kendim de uyguladığım ve bu kitabı hastalarıma önerdiğim için çok heyecanlıyım. Gelecek neslin zihinsel açıdan sağlıklı olmasını sağlama açısından ebeveynler de çocuklar da bu eserden faydalanacaklar. ”
Dr. Michelle Damiani

indir

Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Psikoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Çocuklar İçin Farkındalık & Sakin, Mutlu ve Kontrollü Olmak İçin 30 Eğlenceli Etkinlik kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak