Spor Kitapları

Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler kitabını indir [PDF ve ePUB]

Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler

Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler yayını türkçedir. Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Cimnastik; fiziksel, sosyal, bilişsel ve psikomotor gelişimi destekleyen temel spor dallarından birisidir. Bu nedenle spor dalında istenen esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik ve dayanıklılık gibi biyomotor özellikleri içerisinde barındırır. Çocuk yaşlarda erken katılımın gerektiği bir spor dalı olan cimnastikle duruş ve dengenin yanı sıra disiplin, paylaşım ve zihinsel odaklanma da sağlanır. Bu kazanımlar, çocukların içinde bulundukları yaş grubunun gelişimini de destekler.

Kendini yetiştirmiş genç cimnastik antrenörleri ve eğitmenleri, bu spor dalının en önemli parçalarıdır. Antrenörler çocuklara yaklaşımı iyi bilmeli, psikolojilerini anlamalı ve bu sporu sevdirmelidirler. Bunun için iyi bir felsefik yaklaşım ve iletişim gereklidir.

Dünya şampiyonalarında ve olimpiyatlarda yarışmak ve madalya kazanmak için gerekli kondisyonel çalışmaların yanında devamlılık, hedef belirleme, azim ve adanmışlık gibi yaklaşımlar da gereklidir. Bu bağlamda çocukların sadece rekabetçi anlayışla ne kadar başarılı olacaklarıyla ilgilenen değil sporcu ve insan olarak genel gelişimlerini de destekleyen antrenörlere ihtiyaçları vardır. Bu yüzden özellikle yeni antrenörlerin bu sporun inceliklerini bilmeleri, bilimsel olarak gelişmeleri takip etmeleri ve çocukla çocuk olmaları gerekir.

Yetiştirdiğimiz yeni nesil antrenörler için hazırlanan bu kitap, onlara aynı zamanda farklı bilgi ve bakış açıları da sağlayacaktır.

indir

Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Spor Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Çocuklarda Cimnastik Eğitiminin Temelleri & Bilinmesi Gerekenler kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak