Dar Koridor kitabını indir [PDF ve ePUB]

Dar Koridor kitabı PDF, Epub indir Türkçedir. Dar Koridor – The Narrow Corridor kitabı Daron Acemoğlu ve James Robinson’ın beraber yazdıkları 513 sayfa 15 bölümden oluşan bir kitaptır. Daron Acemoğlu son yazdığı kitap olan Ulusların Düşüşünden tanıyorsunuzdur.

Dar Koridor kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

Dar Koridor kitabını indir [PDF ve ePUB] içerisinde Modern Dünya’nın siyasi ve ekonomik geçmişini çok güzel birşekilde anlatan ve buradan yola çıkarak olması gereken devletin gerekliliklerini tartışan büyüleyici bir kitap.

Dar Koridor PDF kitabının Ulusların düşüşünün bir devamı niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

ulusların düşüşü bazı ülkeler zenginken neden bazı ülkeler yoksul sorunun cevabını, büyümenin niteliği ve hızı çerçevesinde kurumsal yapıları inceleyerek cevap aramaktaydı. dar koridorda ise özgürlüğü odağa alarak farklı ülkelerde neden düzey farkı olduğunu yine kurumsal yapılar üzerinden anlamaya çalışmaktadır.

DAR KORİDOR KİTABININ AÇIKLAMASI

Bazı toplumlar özgürken, diğerleri neden otoriter yönetimler altında veya anarşi içinde yaşadılar ve yaşıyorlar?

Özgürlük Batı’ya özgü bir durum mu?

Özgürlüğün ve demokrasinin akıbeti ne olacak?

Daron Acemoğlu ve James A. Robinson’a göre özgürlük “doğal” bir durum değil… Güçlü bir sivil toplum ile güçlü ama prangalanmış bir devletin birbirlerini dengelemesiyle, süreç içinde elde edilen bir kazanım. Bu zor şartlar sağlandığında girilen “dar koridor”da kalmak ise sürekli bir çaba gerektiriyor…
Dar Koridor okuru tarihte uzun bir yolculuğa çıkarıp özgürlüğün doğuşu, sürdürülebilirliği ve akıbeti hakkında çarpıcı sonuçlara ulaştırıyor…

DAR KORİDOR KİTABINI İNDİR

Dar Koridor kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

 

DARON ACEMOĞLU KİMDİR ?

Daron Acemoğlu MIT’de ekonomi profesörüdür. 2005 yılında ekonomik düşünce ve bilgiye yaptığı önemli katkıdan ötürü kırk yaşın altındaki iktisatçılara verilen John Bates Clark Ödülü’nü aldı. 2012’de Erwin Plein Nemmers Ekonomi Ödülü ile 2016 yılında ekonomi, finans ve işletme dalında BBVA Frontiers of Knowledge (Bilginin Öncüleri) Ödülü’nün sahibi oldu. Ayrıca 2013 yılında sosyal bilimler dalında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görüldü.

 

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Dar Koridor kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

“Dar Koridor kitabını indir [PDF ve ePUB]” üzerine 17 yorum

  1. Muhteşem analizler güzel örneklerle desteklenmiş. Toplum, devlet ve özgürlük arasındaki ilişkiyi anlamak için okunmalı.

    Yanıtla

Yorum yapın