Değişen Bakış & Çağdaş Uluslararası Sinema kitabını indir [PDF ve ePUB]

Değişen Bakış & Çağdaş Uluslararası Sinema yayını türkçedir. Değişen Bakış & Çağdaş Uluslararası Sinema kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Robert Phillip Kolker çağdaş sinemayı inceleyen bu çalı ş masında “dünyayı değiştirmeyi olmasa da, ona bakışımızı değiştirmeyi” amaçlayan modernist sinemayı irdeliyor. Savaşların, yoksulluğun,
yabancılaşmanın olağan sayıldığı, aldırmazlıkla yaşanıp olumlanmak istendiği bugünkü dünyamızın, hayatımızın karşısında “farkındalık” kazandırmak isteyen bir sinema anlayışını inceliyor. Bu anlayış büyük ölçüde bugünkü tecimsel yanı ağır basan sinemayla hayatımızdan uzak tutulmak isteniyor.
Kültürel, ekonomik ve siyasal ortamın değişmesiyle sinemada da bu olumsuz süreç yaşanıyor. Bu olumsuz sürecin içinde Robert Phillip Kolker tadına doyulmaz bir anlatımla, yönetmeni ve izleyiciyi kendini tekrarlamaya, insanı örseleyen bir hayatı kabullenmeye yönlendirmek yerine kendimizi ve hayatı anlama kalıplarımızı deği ş tirmeyi amaç edinmiş yönetmenleri, dönemlerini, toplumsal ve entelektüel ortamlarını inceliyor.

indir

Değişen Bakış & Çağdaş Uluslararası Sinema kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Değişen Bakış & Çağdaş Uluslararası Sinema kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın