Sosyoloji Kitapları

Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5

Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5 yayını türkçedir. Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

… 1980’lerin ortalarında yeni bir erkeklik (masculinite) sosyolojisinden söz edil- mesi, o zamana kadar geliştirilmiş çeşitli feminizm dalgalarının kazandırdığı zihinsel ve toplumsal özgürleşme mücadelelerinin sayesinde olmuştur.
Gönül Demez, “Kabadayıdan Sanal Delikanlıya Değişen Erkek İmgesi” başlıklı çalışmasında, yalnızca bir “makyaj odası dikizlemesiyle” değil, argo sözcükleri, küfürleri, tavırları, zaman zaman endişeye kapılsalar da hâlâ iktidarda olduklarını şiddetle dışa vurmalarıyla, erkeklerin kendilerini teknolojinin olanaklarıyla ifade ediş biçimlerini, bir toplumbilimci olarak inceliyor.

… Osmanlı kabadayısının etiğiyle, günümüz internet ortamındaki sanal delikanlılık etiğini karşılaştırmak üzere hem toplumsal cinsiyet kavramının gelişimi ve dönüşümü üzerine yapılan incelemeleri aktarıyor hem de kendisinin özgün incelemesi olan 2000’li yıllarda Türkiye’deki internet ortamında erkek kimliğini öne çıkartan cinsiyetçi sitelerin söylemini irdelediği çalışmasını paylaşıyor bizimle.
Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu

indir

Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Değişen Erkek İmgesi: Kabadayıdan Sanal Delikanlıya / 6-C-5 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak