Din Felsefesi Açısından Mutezile Gelen Ek-i II & Klasik ve Çağdaş Metinler Seçkisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Din Felsefesi Açısından Mutezile Gelen Ek-i II & Klasik ve Çağdaş Metinler Seçkisi yayını türkçedir. Din Felsefesi Açısından Mutezile Gelen Ek-i II & Klasik ve Çağdaş Metinler Seçkisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu eser, din felsefesi üzerine yapılmakta olan bir dizi derleme çalışmanın bir parçası olarak ortaya çıktı. Ancak, Mutezile’nin ele alındığı bu metnin diğerleri arasındaki yeri oldukça ayrıcalıklı. Bunun en temel nedeni, Mutezile’nin, İslam düşüncesinin hazırlayıcı ve kurucu bir okulu olmasıdır. Bugünden bakıldığında, düşünce tarihiyle meşgul olanların Mutezilî mirasın basitçe aşıldığını zannetmeleri oldukça naif bir yorumdur. Mutezile gelen-eki, tarihsel süreç içindeki yok sayma, sindirme, dışarıda bırakma politikalarına rağmen, varlığını bugün de hâlen oldukça bariz bir biçimde hissettirmektedir. İçinde yer aldığımız zaman diliminde, Mutezile’nin doğuşundaki tarihsel bağlama yakın teolojik ve felsefi sorunlarla karşı karşıyayız. Bunlara karşı Mutezilî gelen-ekten devşirilecek çok şey var. 2 ciltlik seçkinin ikincisi, Mutezilî mirası olabildiğince çok yönlü bir şekilde takdim etmekte; konular, epistemolojiden ontolojiye değin, temel metinler ve onların çağdaş yorumları eşliğinde işlenmekte…

[ad_2]

indir

Din Felsefesi Açısından Mutezile Gelen Ek-i II & Klasik ve Çağdaş Metinler Seçkisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Din Felsefesi Açısından Mutezile Gelen Ek-i II & Klasik ve Çağdaş Metinler Seçkisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın