Din Kitapları

Dini Gruplar Sosyolojisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Dini Gruplar Sosyolojisi
[ad_1]

Dini Gruplar Sosyolojisi yayını türkçedir. Dini Gruplar Sosyolojisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hick’e göre, “dinin bilimsel olarak incelenmesi için bireylerin ve toplumların onun var olduğuna inanması yeterlidir.” Din sosyolojisinin konularından biri de dinden soğan gruplaşmalar ve insanların din tarafından belirlenmiş sosyal davranışlarıdır. Dinden doğan gruplaşmalar da tıpkı din gibi hemen her toplumda var olan bir gerçekliktir. Ancak ülkemiz şartlarında dini gruplar ve özellikle mistik yönelimli olanların üzerinde gözlem yapmak oldukça zordur. Birtakım endişeler ve bilimsel araştırma ve gözlemlere kapalı oluşları sebebiyle sufi grupların, bilimsel araştırmalara yeterince konu edilmediği söylenebilir. Bu tür oluşumlarla ilgili bilimsel araştırmaların, toplumda yaşanan gerçekliklerin bilimsel zemine oturtulmak suretiyle tartışılıp anlaşılması , toplumsal sorunlara bilimsel ve aynı zamanda sağlıklı çözümlerin ortaya konulmasına katkı sağlanacaktır.

[ad_2]

indir

Dini Gruplar Sosyolojisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Dini Gruplar Sosyolojisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak