Tarih Kitapları

Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal – Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet kitabını indir [PDF ve ePUB]

Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal - Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet

Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal – Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet yayını türkçedir. Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal – Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bütün hayatını haksızlıkla savaşmaya adamış, memleketin cesur, fedakâr, gözü pek, yüreği yumuşak bir insanı Hasan Vasfi Kıztaşı… Hasan Amca hayatına mücadeleyle başladı mücadele içinde sürdürdü. Meşrutiyet’in ender ihtilalcilerinden biri tarihin sayfalarına sığmadı.

Anıları bugüne dek gazete, dergi sütunlarında kalan Hasan Amca’nın eserleri tek kitapta buluştu. Bilinmeyen bir hürriyete doğru mücadele yılları ve Meşrutiyet ilanı: Doğmayan Hürriyet.

Meclis’in kurulma serüvenleri ve Sultan Abdülhamit’in tahttan indirilmesiyle başlayan yeni dönem: Yarıda Kalan İhtilal. Ermenilerin babası olarak anılmasına giden süreç, Cemal Paşa’nın kararıyla “Suriye Ermeni Muhacirleri Müfettişliği” görevini yerine getirdiği zamanlara dair acı anılar: Tehcirin İç Yüzü. Asker babasının izinden, bir şehit asker çocuğu olarak girdiği Kuleli Askeri Lisesi anıları: Nizamiye Kapısı. Yargılanma ve sürgün yıllarının perde arkası: Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet.

indir

Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal – Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Doğmayan Hürriyet & Yarıda Kalan İhtilal – Tehcirin İç Yüzü Nizamiye Kapısı-Prens Sabahattin ve Taklib-i Hükümet kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak