Diğer Kitaplar

Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji kitabını indir [PDF ve ePUB]

Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji

Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji yayını türkçedir.Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Tipoloji kavramının hem dilbilim içinde hem de dilbilim dışı alanlarda birçok kullanımı bulunur. Kavram; temelde, bir olgunun özellikle yapısal türlere ayrılması anlamına gelen “sınıflandırma” ya da “bölümlendirme” ile hemen hemen anlamdaş kullanılmaktadır. Kitap, dilsel tipolojinin ne olduğundan söz ederek yola çıkıp bu alandaki tarihsel gelişmelere göz atmaktadır. Kurduğu bu temel üzerinde öncelikle sesbilimsel tipoloji üzerine derlenen verileri ve bilgileri sunmaktadır. Daha sonra biçimbilimsel tipolojiyi ele alıp bu çalışma alanının çağdaş inceleme yöntemlerini tartışmaktadır. Kitap, bunun yanısıra sözdizimsel tipolojinin temel kavramları üzerinde durup dünya dillerinden görünümler de sunmaktadır. Dünya dillerindeki anlambilimsel görünümleri de inceleyen anlambilimsel tipolojiyle devam eden kitap, son olarak, tipolojik çalışmaların inceleme yöntemlerini, tipoloji çalışmalarının son durumunu, diğer dilbilimsel kuram ve yaklaşımlarla ilişkisini ve artakalan sorunları tartışmaktadır. Kitabın temel amacı, dilbilim çalışmalarıyla ilgilensin ya da ilgilenmesin, tipoloji çalışmalarını ve kapsamını en basit biçimiyle aktarmaktır.

indir

Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Diğer Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Dünya Dillerinden Örneklerle Dilbilimsel Tipoloji kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak