Sinema ve Tiyatro Kitapları

Dünyayı Değiştiren Sinema kitabını indir [PDF ve ePUB]

Dünyayı Değiştiren Sinema

Dünyayı Değiştiren Sinema yayını türkçedir. Dünyayı Değiştiren Sinema kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Sinema görsel-işitsel alanının en kullanışlı aygıtı olarak televizyon ve diğer medya araçlarına göre ulusal kültür öğelerinin taşıyıcısı konumundadır. Bir sanat uğraşı olan sinema, üretildiği ülkeye ilişkin bazı amaçlar yüklenir. Örneğin İran sineması yönetmenlerinden Abbas Kiarostami’nin filmlerinde, İran’a ilişkin ulusal vurguları görmezden gelmek imkânsızdır. Bundan dolayı sinema sanatının, içinden çıktığı ülkenin ulusal ve kültürel değerlerini içeren bir anlatım dili olduğunu söylersek yanlış olmaz. Çünkü tüm ürünlerin çıkış noktası insan ve toplumdur. İnsan ve toplumu ele alan sinema bu yüzden evrenselliğe ulaşmada diğer araçlara göre daha hızlıdır.”
 
“Yazar Nevin Arvas derin sinema bilgisini, birikimini, sosyoloji ve siyasetle harmanladığı keyifli bir üslupla yedinci sanatın dünyayı değiştiren etkilerine ışık tutuyor. Arvas’ın odağında yıllar boyu hem sinemasever hem akademisyen olarak izlediği, sevdiği, etkilendiği filmler var. Görselden fikirsele, sinematografiden senaryoya, uyarlamalardan pastişlere, sembollerden göndermelere uzanan farklı bakış açıları ve ilginç analizlerle sinema perdesine düşen hikâyeleri, çocukları, kadınları, mültecileri, insanın var olma mücadelesini, kimlik sorunlarını, aşklarını ve umutlarını aktarıyor bize. Yolculuğumuz bazen Hollywood’un klişelerine, bazen Fransız Yeni Dalgası’nın diline, bazen Ortadoğulu filmlerin büyüsüne, bazen de Türk Sineması’nın son dönem ürünlerine denk düşüyor. Welles, Cassavetes, Melville gibi usta yönetmenlere saygı duruşunda bulunurken, Kafka, Austen gibi yazarlarla edebiyatın sinemaya ilham veren sihrine göz kırpıyor. Nevin Arvas’ın fark yaratan sinema tutkusu ve kavrayışıyla kaleme aldığı bu ilgi, bilgi ve sevgi dolu, edebi satırların gücü, Dünyayı Değiştiren Sinema’yı tüm sinemaseverler için başucu kitabı olmaya aday bir kaynak olarak okurlarla buluşturuyor.”
Derya Erkenci

indir

Dünyayı Değiştiren Sinema kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Dünyayı Değiştiren Sinema kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak