Dergiler

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33 kitabını indir [PDF ve ePUB]

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33 yayını türkçedir.Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Edebice 33. sayı “Seçim ve Edebiyat” dosyası ile okurlarıyla buluşuyor. Türkiye seçim atmosferine girerken Edebice dergisi Türkiye’nin gündemine uygun bir konuyla okurlarına merhaba diyor. Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Vural giriş yazısında şunları söylüyor:
 “Seçimlerin edebiyatımız ve kültür yaşamımıza etkilerini çok yönlü incelemeye çalıştık. Seçimleri ve meşvereti edebiyatçılar nasıl işlemiş, eserlerine bu olguyu nasıl nakletmiş; Namık Kemal’den Necip Fazıl ve Abbas Sayar’a birçok yazarımızın yazı ve kitapları üzerinden konuya yaklaşmaya çalıştık. Yine müzik ile seçimler arasındaki ilişkiyi, seçim müzikleri bağlamında incelemeye çalıştık. Bunun için daha önce seçim müziği tecrübesi olan Volkan Sönmez, Hasan Sağındık, Zafer İşleyen ve Davut Akyüz’e hazırladığımız soruları yönelttik. Seçim görselleri ve sloganlarının, reklamlarının seçmen üzerindeki etkisini de inceledik. Dosya için desteklerini esirgemeyen Doç. Dr. Hakan Değirmenci, Dr. Seçkin Özkan, İsmail Kılınç, Selçuk Küpçük, Halistin Kukul, Doç. Dr. Mehmet Emre Çelik, Numan Altuğ Öksüz ve Erdal Baran’a teşekkür ederim.
Geçen sayımızın dosya konusu Mehmet Kaplan’dı. Geçen sayıda yer veremediğimiz yazılara dosyanın devamı olarak bu sayıda yer veriyoruz. Prof. Dr. Nurullah Çetin, Mehmet Kaplan’ın şiir tahlili yöntemini incelerken Dr. Ersin Bayram da Kaplan’ın öğrencilerinden rahmetli Orhan Okay’ın hatıraları ışığında Mehmet Kaplan’ın öğrenci takipçiliğini ele alıyor.
Bu sayımızda birkaç ay önce yeni öykü kitabı yayımlanan öykü editörümüz Numan Altuğ Öksüz’le Çağlar Sarıtaş’ın yaptığı söyleşiye yer verdik. Mehmet Ali Kalkan ‘Anılarda Kalanlar’ serisine devam ediyor. Mehmet Ali Kalkan’ın bu seferki konuğu rahmetli yazarımız ve devlet adamımız Rıza Akdemir. Emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Saim Sakaoğlu da rahmetli arkadaşı Prof. Dr. Harun Tolasa’yı yad ediyor. Edebice’nin ilk sayılarında yazılarına yer verdiğimiz İkbal Vurucu da uzun bir aradan sonra Necmettin Turinay’ın son kitabı üzerine değerlendirmeleri ile aramızda yer aldı. Şiirleriyle Emre Ayvaz, Ahmet Şen, Elif Mert ve Deniz Schwarzwald; öyküleriyle Lavinya Öz, M. Toygar Özdemir, Azer Güden, Dilek Akıllıoğlu ve Muhammet Durmuş da Edebice’nin bu sayısında yerlerini aldılar. Çağrı Cebeci de her zamanki yerinde çizgileriyle sizleri uğurluyor.”

indir

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Dergiler kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:33 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak