Erken Cumhuriyet Dönemi Müzesine Ait Tarihi Bir Vesika: Tokat Müzesi Defteri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Erken Cumhuriyet Dönemi Müzesine Ait Tarihi Bir Vesika: Tokat Müzesi Defteri yayını türkçedir. Erken Cumhuriyet Dönemi Müzesine Ait Tarihi Bir Vesika: Tokat Müzesi Defteri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kitapta, Türkiye Cumhuriyeti’nin 1930-1950’li yıllarda uygulanan kültür politikaları, müzecilik ve korumacılık anlayışı açısından araştırılmıştır. Tokat il merkezi ve müzesi özelinde ele alınan defterin, dönemin kültür ve sanat politikaları ile olan ilişkisini görünür kılmak için öncelikle Cumhuriyet hükümetlerinin eğitim, eski eser, korumacılık, müzecilik ve tarih konularındaki yaklaşımına, programlarına kısaca değinilmiş, Müze defterinden yola çıkarak Erken Cumhuriyet dönemi kültür politikaları, tarih algısı, müzeciliğe verilen önem, ülkenin kültürel yaşamına yön veren Türk Ocakları ve Halkevleri’nin müzecilik çalışmalarına ve özelde de Tokat Halkevi’nin bu bağlamda oynadığı role, tarih ve müzecilik alanındaki faaliyetlerine değinilmiş, Tokat Müzesi’nin kuruluşu ve tarihçesi üzerinde durulmuştur.
 
Kitabın ana konusunu müzecilik çalışmalarının ivme kazandığı Erken Cumhuriyet döneminde, Tokat Müzesi arşivinde yer alan ancak günümüze kadar yayımlanmamış  Tokat Müzesi defterinin   incelenmesi oluşturmaktır. Tokat Müzesi defteri, yalnız il merkezindeki eserleri değil, farklı ilçelerdeki ve mahallelerdeki mimari anıtlarla ilgili saha çalışmaları ve değerlendirmeleri de kapsayan geniş bir içeriğe sahiptir.  Kentin görkemli tarihine ışık tutan, sanatının ve mimarisinin titizlikle kayda geçirildiği Tokat Müzesi defteri, dönemin müzecilik çalışmalarına dair ayrıntıları barındırması bakımından üzerinde çalışılması gereken önemli bir kaynaktır.

indir

Erken Cumhuriyet Dönemi Müzesine Ait Tarihi Bir Vesika: Tokat Müzesi Defteri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sanat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Erken Cumhuriyet Dönemi Müzesine Ait Tarihi Bir Vesika: Tokat Müzesi Defteri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın