Eski İnsanlar Eski Evler & 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası kitabını indir [PDF ve ePUB]

Eski İnsanlar Eski Evler & 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası yayını türkçedir. Eski İnsanlar Eski Evler & 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Eski İnsanlar Eski Evler: 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası, Taksim Meydan’ından Tünel’e kadar uzanan dünün Cadde-i Kebir’i üzerine yazılmış,19. Yüzyıl İstanbul’unda ticaret burjuvazisinin yerleşim çevrelerini ele alan değerli bir kaynak. Said Naum-Duhani , bugün bir “taş”tan ibaret olan yapıların ve o mekanların içindeki “insanların”hikayesini kapı kapı dolaşarak birinci elden aktarıyor.Bunu yaparken de bir “kentsel atardamar” olarak tanımladığı İstiklal Caddesi’ni üç farklı güzergahtan dolaşarak Beyoğlu ve çevresindeki batılılaşma dönemi mimarlığının kentsek envanterini çıkarıyor.Cemal Süreya’nın usta çevirisiyle ve Çelik Gülersoy’un eşine az rastlanır portre yazısı eşliğinde…

indir

Eski İnsanlar Eski Evler & 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İstanbul Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Eski İnsanlar Eski Evler & 19.Yüzyılda Beyoğlu’nun Sosyal Topoğrafyası kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın