Eski Mezopotamya’da Ulaşım ve Taşımacılık kitabını indir [PDF ve ePUB]

Eski Mezopotamya’da Ulaşım ve Taşımacılık yayını türkçedir. Eski Mezopotamya’da Ulaşım ve Taşımacılık kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Mezopotamya kelimesi iki nehir arası anlamına gelmekte olup, mesos (orta) ve potamos (ırmak) kelimelerinin birleşmesinden türetilmiştir. Fırat ve Dicle nehirlerinin arasındaki bölüme antik yazarlar Mezopotamya adını vermişlerdir. İnsanoğlu tarihin en erken dönemlerinden itibaren bir yerden diğer yere ulaşma ihtiyacı duymuştur. Bir yerden diğer yere ulaşmak ve diğer insanlarla iletişim kurmak oluşturulan yol ağları ile mümkün olmuştur. Mezopotamya’da ulaşım ve taşımacılık kara yolu, deniz yolu ve nehir yolu olmak üzere üç yoldan yapılmıştır. Ulaşım ve taşımacılığın şekillenmesinde coğrafi özellikler başlıca rol oynamaktadır. Nitekim Mezopotamya’ya hayat veren Dicle ve Fırat nehirleri ulaşım ve taşımacılıkta aktif olarak kullanılmışlardır.

indir

Eski Mezopotamya’da Ulaşım ve Taşımacılık kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Eski Mezopotamya’da Ulaşım ve Taşımacılık kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın