Factfulness & Dünya Hakkında Yanılmamızın On Nedeni Ve Neden Her Şey Aslında Sandığınızdan Daha İyi (Ciltli) kitabını indir [PDF ve ePUB]

Factfulness & Dünya Hakkında Yanılmamızın On Nedeni Ve Neden Her Şey Aslında Sandığınızdan Daha İyi (Ciltli) yayını türkçedir. Factfulness & Dünya Hakkında Yanılmamızın On Nedeni Ve Neden Her Şey Aslında Sandığınızdan Daha İyi (Ciltli) kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Factfulness, dünyanın gerçekte nasıl bir yer olduğunu tüm yönleriyle gözler önüne seren bir kitaptır.
 
Bu kitap, bize anlatılan dünyanın aslında nasıl bir yer olduğunu keşfe çıkıyor. Ayrıca tanıştığım herkesin ve muhtemelen de sizin neden dünyayı gerçekte olduğu haliyle görmediğinizi ele alıyor. Bu konuda ne yapabileceğinizi ve bunun, sirk çadırından çıkıp dünyaya geri dönerken nasıl kendinizi daha olumlu, daha az stresli ve daha umutlu hissetmenizi sağlayacağını da anlatıyor. 
 
Bu yüzden doğru olmak, kabarcığınızın içinde yaşamaya devam etmekten daha fazla ilginizi çekiyorsa, dünya görüşünüzü değiştirmeye istekliyseniz, eleştirel düşüncenin içgüdüsel tepkinin yerini almasına hazırsanız ve mütevazı, meraklı ve şaşırtılmaya hazır hissediyorsanız lütfen okumaya devam edin. 
 
 
“Şimdiye kadar okuduğum en önemli kitaplardan biri… Dünyayı daha şeffaf bir şekilde düşünmek için eşsiz bir rehber.”
Bill Gates
 
Factfulness, insani ilerlemenin potansiyelini ortaya çıkaran muazzam bir eser… Seçkin bir uluslararası halk sağlığı uzmanı olan Hans Rosling, ön yargılarımızın yerine gerçeklerin üzerine gitmemiz gerektiğini yüzümüze vuruyor.”
ABD Eski Başkanı Barack Obama
 
“Hans Rosling, ‘insanlığın sessiz ve derinden ilerleyişinin mucizevi hikâyesi’ni, kendine özgü bir tarzda anlatıyor. Factfulness ise bundan fazlasını yapıyor. İlerlemenin neden bu kadar sessiz ve derinden olduğunu ve nasıl net bir şekilde görülebileceğini
okurlarına gösteriyor.”
Melinda Gates
 
“Hans Rosling ile geçireceğiniz üç dakika, dünya hakkındaki görüşünüzü değiştirecek.”
Nature
 
“Göz kamaştırıcı… İnsanın içini kıpır kıpır eden bilgi yüklü bir kitap. Hans Rosling’in istatistiği sevdirebilme mahareti her sayfada hissediliyor. Başka kim insanlığın ilerlemesine örnek olarak ‘kişi başına düşen gitar’ grafiği tasarlayabilirdi ki?”
The Financial Times
 
“Olgulara dayanan bilgileri içtenlikle bir araya getiren Rosling, dünyamız hakkında yanılmamızın nedenlerini ortaya koyuyor.”
Booklist
 
“Yaygın karamsarlığa ve popülist yalanlara karşı güçlü bir panzehir…”
Andrew Rawnsley, Observer, Yılın Kitabı
 
“İtiraf etmeliyim ki Factfulness, zor zamanlarda moral veren bir kitap…”
Christina Hardyment, The Times
 
“Bill Gates, favori kitabını seçti… Factfulness, teknolojik ilerlemenin ve yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu
bir kez daha gösteriyor.”
Gillian Tett, FT Magazine
 
“Son derece gamsız ama bir o kadar da ayağı yere basan Factfulness, içgüdülerimizin bizi nasıl yanıltabileceğini gösteriyor.”
Steven Pinker, New Statesman, 2018 Yılının En İyi Kitapları
 
“Veriler Hans Rosling’in ellerinde şarkı söylüyor. Sağlık ve ekonomide küresel eğilimler canlanıyor. Ve nihayet küresel gelişime yönelik büyük resim, biraz da sürprizlerle şekilleniyor.”
TED
 
Factfulness, önyargıların ve yanlış anlamaların üzerine giderek küresel sağlık alanındaki felaket tellallarına meydan okuyan enfes bir çalışma… Bu veciz kitap, olgulara dayanan dünya görüşünü büyük bir maharetle savunuyor. Rosling, bu dünya görüşünün benimseneceği konusunda iyimserdi çünkü doğru yönü gösteren bir pusula, karmaşık bir dünyada olumsuzluğa ve umutsuzluğa karşı gerçek bir deva olacaktır.”
Nature
 
“Rosling de her iyi istatistikçi gibi zanaatını uygularken grafiklerden, tablolardan ve anketlerden yararlanıyor ve dünyayı değerlendirirken duygularımıza kapılmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Rosling, dünyayı görme biçimimizi değiştiriyor.”
Business Insider
 
“Hem iş dünyasında hem de politikada böylesi bir bakış açısına ihtiyacımız var. Dünya üzerine düşünürken olguların giderek etkisini yitirdiği bir çağda İsveçli istatistikçi Hans Rosling, insanın durmak bilmeyen ilerleyişinin öyküsünü anlatıyor.”
Jeremy Warner, Sunday Telegraph
 
“Dünyanın nasıl kaotik bir durumda olduğuna dair ana akım medya haberlerinden sıkılmışsanız, olgulara dayalı gerçekleri yalın ve sarih bir şekilde meydana çıkaran bu müthiş kitabı şiddetle tavsiye ederim. Aslına bakarsanız bu kitabın; iktisat, siyaset ve genel olarak dünyanın durumu hakkında yapılacak her türlü tartışmanın başlangıç ​​noktası olması gerektiğini bile söyleyebilirim.”
Seeking Alpha
 
“Hem cehalete hem de karamsarlığa karşı cesur bir başkaldırı… Ülkelerin yönetişim sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak, halk sağlığı konusunda yapacakları iyileştirmeleri desteklemek, hukukun üstünlüğünü yeniden hatırlamalarını ve değişen piyasa koşullarını analiz etmelerini sağlamak, bugünün en önemli sorunları arasındadır. Gel gör ki bunlar sihirli değnekle çözülecek konular değil. Harekete geçmek lazım. Bunun için, Rosling’in ısrarla altını çizdiği gibi önce içinde yaşadığımız dünyayı anlamamız şart.”
Daniel Finkelstein, The Times
 
“Gelişen dünya için harika bir rehber olmanın yanı sıra olgusal ve istatistiksel iddialar hakkında nasıl düşünüleceğine dair de mükemmel bir yol gösterici. Yalın ve sade bir dille yazıldığından okunması çok zevkli. Kitabı bitirdiğinizde dünya hakkında daha akıllı olacaksınız. Ayrıca kendinizi oldukça mutlu hissedeceksiniz… Factfulness, dünyanın gerçekte ne olduğu hakkında net bir görüş sahibi olacağınız nadide bir eser… Bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum.”
Tim Harford
 
 
Hans Rosling, hekim ve uluslararası sağlık profesörüydü. Halka açık konferanslar veren ünlü bir konuşmacı olan Rosling, Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’e danışmanlık yapmıştı. İsviçre’de Sınır Tanımayan Doktorlar ve Gapminder Vakfı’nın kurucu ortağıydı. TED konuşmaları, otuz beş milyondan fazla izlenen Rosling, Time dergisinin yayımladığı dünyanın en etkili yüz insanı listesine girmişti. Hans, ömrünün son on yılını Factfulness kitabını yazmaya adamış ve 2017 yılında hayata gözlerini kapamıştır.
 
Ola Rosling ve Anna Rosling Rönnlund, Hans’ın oğlu ve gelini olmalarının yanı sıra Gapminder Vakfı’nın diğer kurucularıdır. Ola Rosling, 2005 yılından 2007 yılına kadar sürdürdüğü Gapminder Vakfı yöneticiliğini 2010 yılında yeniden üstlenmiştir ve halen bu görevi sürdürmektedir. Ola ve Anna’nın tasarlayıp geliştirdiği kabarcık grafiği aracı olan Trendalyzer’ı Google’ın almasını müteakip Ola, Google’ın Kamusal Veri Takımı’nın başına geçmiş, Anna da takımın kıdemli kullanıcı deneyimi tasarımcısı olmuştur. Her ikisi de alanlarında uluslararası ödüller almıştır.
 
 
Barack Obama, Bill ve Melinda Gates ve Tom Harford tarafından tavsiye edilen Factfulness, 2018 Financial Times/McKinsey Yılın Kitabı Listesi’ne alındı.
 
Sunday Times Çoksatanı
New York Times Çoksatanı
Wall Street Journal Çoksatanı
Irish Times Çoksatanı
Audio Çoksatanı
Guardian Çoksatanı
Observer “On Yılın En Zekice Kitabı”

indir

Factfulness & Dünya Hakkında Yanılmamızın On Nedeni Ve Neden Her Şey Aslında Sandığınızdan Daha İyi (Ciltli) kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Factfulness & Dünya Hakkında Yanılmamızın On Nedeni Ve Neden Her Şey Aslında Sandığınızdan Daha İyi (Ciltli) kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın