Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum kitabını indir [PDF ve ePUB]

Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum yayını türkçedir. Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Fâtih Sultan Mehmed üzerine yaptığı çalışmalarını 1950’lerde yayımlamaya başlayan Halil İnalcık’ın yaklaşık altmış yıllık birikiminin yer aldığı bu kitap, Fâtih ve devri hakkında monografik bir eser. Fâtih Sultan Mehemmed Han, İnalcık’ın daha önce muhtelif dillerde yayımlanmış makalelerinin yanı sıra yeni yazılarını da içeriyor.
Kitabın birinci bölümünde, Osmanlı ve Bizans (1302-1453) ilişkileri ve İstanbul’un fethi ele alınırken, fetih sonrası idare ve kurumlara dair yeni düzenlemeler, dönemin arşiv belgeleri ve kânûnnâmeler ışığında inceleniyor. Ayrıca Fâtih dönemi mâliye idaresi ve imparatorlukta rayiç olan meskûkât üzerinde durulurken, birinci elden kaynaklar detaylı bir şekilde tahlil ediliyor.
İkinci bölümde ise, İnalcık’ın ilk defa bu eserde yayımlanacak olan yazıları da yer alıyor. Halil İnalcık’ın “Fâtih Sultan Mehmed” hakkında kaleme aldığı bu kapsamlı çalışma, zengin bibliyografyasıyla da araştırmacılar için eşsiz bir kaynak niteliğindedir.

indir

Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

“Fatih Sultan Mehemmed Han (Ciltli) & İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kayser-i Rum kitabını indir [PDF ve ePUB]” üzerine bir yorum

Yorum yapın