Sosyoloji Kitapları

Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme kitabını indir [PDF ve ePUB]

Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme

Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme yayını türkçedir. Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

1886’da Lyon’da doğan, Lucien Febvre ile birlikte Annales ekolünü kuran March BLOCH, İkinci Dünya Savaşı’nda Yahudi olduğu için Paris’ten kaçmak yerine Fransız yeraltı direniş örgütüyle birlikte Nazilere karşı savaşmıştır. 1944 yılında Gestapo tarafından öldürülmüştür. Başlıca eserleri: Tarih Savunusu veya Tarihçilik Mesleği ve Feodal Toplum’dur. BLOCH, kitaplarını yazarken, birçok farklı disiplinden yararlanmış ve bir olayı veya bir dönemi anlatmak yerine her zaman problem odaklı tarihçilik anlayışına sahip olmuştur. Eserlerinin adeta ‘eskimeyen’ bir nitelik kazanmasının en önemli nedenlerinden birisi de kuşkusuz bu bakış açısıdır.
 
Mukayeseli tarih yazımının öncülerinden olan bu büyük yazarın Feodal Toplum’u, yayımlandığı 1939 yılından beri tüm dünyadaki okuyucularda derin izler bırakmış, Ortaçağ Avrupası’nı anlamak isteyenlerin adeta bir başucu kitabı haline gelmiştir.
Eserin ‘Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme’ başlıklı ikinci cildinde, Bloch; soyluluk ve şövalyelik kavramlarını derinlemesine analiz etmekte, dönemin yargı rejimini, iktidar kaynaklarını ve istikrasızlık nedenlerini incelemekte, nihai olarak devletlerin yeniden inşa sürecine ve feodalitenin geçirdiği evrime ışık tutmaktadır.
 
Bu kitabı okurlara sunmaktan mutluluk duyarz!

indir

Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Feodal Toplum (2. Cilt) & Sosyal Sınıflar ve Siyasi Örgütlenme kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak