Film Kurgusu & Tarihi, Kuramı ve Tekniği kitabını indir [PDF ve ePUB]

[ad_1]

Film Kurgusu & Tarihi, Kuramı ve Tekniği yayını türkçedir. Film Kurgusu & Tarihi, Kuramı ve Tekniği kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sinema sanatı, doğası gereği içerisinde pek çok sanatı birden barındırır: Fotoğraf, edebiyat, müzik ve tiyatro. Ancak, sinemayı diğer tüm sanatlardan ayıran en önemli özelliği kurgudur. Pudovkin, kurgunun bir film yapımının en kritik ve yaratıcı aşaması ve aynı zamanda sinemasal gerçekliğin yaratıcı gücü olduğunu vurgular. Çekimlerin belirli bir amaç doğrultusunda sıralanışı ve düzenlenişi  sinemasal anlamı oluşturarak aynı zamanda izleyici üzerinde de arzu edilen etkinin oluşmasını sağlar.
Film kurgusunun tarihsel evrimi aslen sinema tarihinin özüdür. Kurgu, sinemanın ilk yıllarından itibaren D.W Griffith ve Eisenstein gibi öncü sinemacıların etkisiyle büyük bir evrim geçirmiş ve sinemasal anlatım olanakları günümüzde sınırsız bir zenginliğe ulaşmıştır. Kurgunun tarihsel gelişimini kuramsal yaklaşımlarla birlikte ele alan ve temel kurgu tekniklerini görsel örneklerle  açıklayan bu çalışma, sinema ve televizyon alanında eğitim gören öğrencilere olduğu kadar sinema meraklılarına da faydalı olmayı amaçlamaktadır. 
 

[ad_2]

indir

Film Kurgusu & Tarihi, Kuramı ve Tekniği kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Film Kurgusu & Tarihi, Kuramı ve Tekniği kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın