Edebiyat Kitapları

Gondolin’in Düşüşü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Gondolin’in Düşüşü

Gondolin’in Düşüşü yayını türkçedir. Gondolin’in Düşüşü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Tolkien’in yayımlanmamış eserleri arasında Christopher Tolkien’in yayıma hazırladığı son kitap olan ve Kadim Zamanlar’ın üç büyük öyküsünden biri olarak tasarlanan Gondolin’in Düşüşü nihayet Orta Dünya hayranlarıyla buluşuyor!
 
Etrafını kuşatan dağların ortasındaki bir ovaya inşa edilmiş ve dört bir yanı düşmanların orayı bulmasını engelleyen bir büyüyle çevrelenmiş olan efsanevi Gondolin şehri yüzyıllardır ayaktaydı. Gondolin şehrinde mağrur ve adil bir Elf halkı yaşıyordu. Gondolin dışında kalan yerler ise Morgoth’un boyunduruğu altındaydı ve ister İnsan olsun ister Elf, herkes kölelik hayatı yaşıyordu.
 
Elf ve İnsan kavimlerinin cefasına kulaklarını tıkayan Valar arasında Morgoth’a karşı planlar kuran tek tanrı ise Suların Efendisi, Derinlerin Sakini Ulmo’ydu. Akarsuların aktığı, göllerin uzandığı ve denizlerin kıyısı olan her yerin efendisi olan Ulmo kendisine bir ulak seçerek onu Gondolin’e gönderecekti. Ve böylece Orta Dünya’da çağlar boyunca yankıları hissedilecek bir olaylar silsilesi başlamış olacaktı.
 
J.R.R. Tolkien’in “bu hayali dünyada yazdığım ilk öykü” diye nitelediği Gondolin’in Düşüşü, Christopher Tolkien’in öykünün geçirdiği evrime dair notları ve Alan Lee’nin artık klasikleşen tarzıyla çizdiği illüstrasyonlarıyla her Tolkien severin kütüphanesine katmak isteyeceği bir eser.
 

indir

Gondolin’in Düşüşü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Gondolin’in Düşüşü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

4 Yorumlar

 • Reply
  Okan
  28 Kasım 2020 at 19:45

  İnsallah iner

 • Reply
  Mustafa
  17 Aralık 2020 at 00:03

  Kitap basılı olarak hali hazırda elimde mevcut ancak olası bir durumda dijital ortamda da okuyabilmek adına telefonumda bulunması güzel olacaktır.

 • Reply
  kenan
  18 Ocak 2021 at 02:06

  hadi bakalım

 • Reply
  Kayra
  18 Ocak 2021 at 11:46

  Iner insallah

 • Cevap bırak