Kültür Kitapları

Gözetim Toplumunda Teşhir kitabını indir [PDF ve ePUB]

Gözetim Toplumunda Teşhir

Gözetim Toplumunda Teşhir yayını türkçedir. Gözetim Toplumunda Teşhir kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Gözetim kavramı, insanların birbirlerini, iktidarların da halkı izlediği bir eylemdir. Gözetim, insanların eski dönemlerden beri yaptıkları bir uygulamadır. Çünkü insanlar, hem diğer insanları hem de toplumları izleyerek onlar hakkında bilgi almak ve onları kontrolü altında tutmak istemiştir. Günümüze kadar geçen sürede gözetim etkinlikleri gelişmiş ve değişmiştir.

Televizyon başta olmak üzere diğer kitle iletişim araçları, gözetimin yayılmasına yol açmış ve bu araçlar insan hayatında çok büyük bir yere sahip olmuştur. Bu araçlar, insanların evlerine kadar girerek diğer insanların yönlendirilmesine açık duruma gelmiştir. Gelişen teknoloji, insanların daha fazla gözetlenmesine olanak sağlamakta ve iktidar tarafından daha etkili kullanılan bir sisteme dönüşmektedir. İnsanlar, zamanla değişen çağın yaşam koşullarına uyum sağlamakta, teknoloji insanların yaşamının ayrılmaz bir parçası olmakta ve iktidarların zor kullanarak uyguladığı gözetim, insanlar tarafından istenilerek yaptıkları ve kendilerini görünür kıldıkları bir durum haline gelmektedir. Popüler kültürün insan yaşamını kuşatması, insanların sosyal ağlarda var olmak için mücadele etmesi sonucu gözetim sistemi, insanların artık kendilerini teşhir etmesine neden olmuştur. Facebook benzeri sosyal medya ağları, günümüz gözetim sisteminin en önemli ortamlarıdır.
Bu çalışma, gözetim sistemini ve çeşitlerini genel bir bakış altında inceleyerek, dünya genelindeki gözetim sistemlerinin nasıl oluşturulduğu ve nasıl kullanıldığını ortaya koymaktadır. Gözetim tarihi incelenerek, gözetimin hangi süreçlerden geçtiği ve günümüze nasıl ulaştığı, şuan yaşadığımız dünyaya ne gibi etkileri olduğu ortaya konulmuştur. Gözetim sisteminin gelişmesine yardımcı olan teknolojik faktörler, insan davranışları ve yönetenlerin tutumları bu çalışmada sunularak, gözetim hakkında genel ve güncel bilgiler ortaya konulmaya çalışılmıştır.

indir

Gözetim Toplumunda Teşhir kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Gözetim Toplumunda Teşhir kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak