Kültür Kitapları

Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası kitabını indir [PDF ve ePUB]

Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası

Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası yayını türkçedir. Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Anadolu’nun kadim geleneklerinden birisi de geleneksel çömlekçiliktir. Çömlekçilik eski Anadolu uygarlıklarında olduğu gibi bazı günümüz toplumlarında da son zamanlara kadar önemli bir kültürel ve ekonomik faaliyet olarak devam etmiştir. Bugün halen birçok yerde yapılmakla birlikte, yeni gelişen teknolojiler ve hayat tarzları nedeniyle geleneksel çömlekçilik belirgin şekilde gerilemiştir. Böylece çömlekçiliğin sürdürülebilirliği kaygı verici bir noktaya gelmiştir. Bu kitap Anadolu’daki geleneksel çömlekçilik merkezlerinden olan ve çömlekçiliğin halen tüm canlılığı ile yaşadığı Gümüşhane merkez Dölek Köyü çömlekçiliğini ele almaktadır. Sanat Tarihi, Seramik, Malzeme Bilimi, Arkeoloji ve Somut Olmayan Kültürel Miras alanlarına da hitap eden bu kitapta konu Kültürel Coğrafya bakış açısı ile ele alınmıştır. Böylece çömlekçiliğin kültür bölgesi, kültürel yayılması, kültürel ekolojisi, kültürel etkileşimi ve kültürel peyzajı üzerinde durulmuştur. Otoetnografya yöntemi ile derinlemesine yapılan analizler kitabı özgün kılmaktadır.      

indir

Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Gümüşhane Dölek Güveci & Coğrafi İşaretli Bir Ürünün Kültürel Coğrafyası kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak