Felsefe ve Düşünce Kitapları

Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı kitabını indir [PDF ve ePUB]

Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı

Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı yayını türkçedir. Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Pragmatizm felsefesinin kurucularından biri kabul edilen William James, bu kitapta 1884-1909 yılları arasında dönemin çeşitli dergilerinde basılmış on üç makale, sonradan eklediği iki makalesi ve bir önsözüyle popüler çalışması Pragmatizm’e gelen eleştirilere derli toplu bir yanıt veriyor. “Pragmatizm’in Devamı” olarak nitelendirdiği Hakikatin Anlamı’nda, savunularını ağırlıklı olarak “pragmatik hakikat açıklaması” çerçevesinde ele alıyor olsa da, döneminin analitik felsefecilerini, aşkıncılarını, rasyonalistlerini, entelektüalistlerini ve idealistlerini eleştirmekden geri durmuyor. Hakikati ve doğru fikirleri yararlılık, doğrulanabilirlik, geçerli kılınabilirlik, kanıtlanabilirlik ve işleyiş kavramları bağlamında değerlendiren James, ilk kitabında ele aldığı fikirleri bu sefer daha da genişletip, çağının en parlak entelektüelleriyle tartışmaya giriyor.  Günümüzdeki hakikat algısının şekillenmesini de sağlayan bu tartışmalar, bizi, herkesin kendi hakikatini ya da hakikat kavramını sorgulayabileceği bir bağlama doğru itiyor. Tam da bu yüzden James, “hakikat sonrası” (post-truth) dönemde yaşayan bizleri, günümüzde hâlâ geçerliliğini yitirmemiş argümanlarla birlikte bu tartışmalara katılmaya davet ediyor.

indir

Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Felsefe ve Dusunce Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hakikatin Anlamı Pragmatizm'in Devamı kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak