Tarih Kitapları

Hindistan kitabını indir [PDF ve ePUB]

Hindistan

Hindistan yayını türkçedir. Hindistan kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu eser, gezi-gözlem ve araştırma ile tarih-felsefe-din ve kültürlerin harmanlandığı bir eserdir. Eserin öğrenciler, araştırmacılar için kaynak eser olmasının yanısıra, konunun meraklılarının da ilgisini çekeceği kanaatindeyim.
Yrd. Doç. Dr. Hasan Kolcu
Elinizdeki kitap, Türk Tarihi bakımından önemli olan, Asyanın en büyük uygarlıklarının doğup geliştiği coğrafyayı tarihsel gelişim içinde inceleyen bir eserdir.
Hindistan uygarlığına katkı veren Kuzeyden M.Ö. 3000 yıllarında İndus vadisine akıp gelen Sakalar, Ganj vadisine kadar olan bölgede M.Ö. 1300 yılına kadar yerleşik hayat, ticaret ve tarımı canlandırdılar. 
M.Ö. III. yüzyılda İskender işgalinden sonra yine kuzeyden güçlü bir dalga Ak Hunlar, Hindistan coğrafyasında varlıklarını gösterdiler. İslâmi devirde Gazneli Mahmut, Delhi Türk Sultanlığı, Timur ve Babür çağları Türk’ün Hindistan’daki altın çağlarıdır. Bu çağ, 1858 İngiliz hâkimiyeti ile son bulmuştur. Bu çağlar eserde detaylı bir şekilde belgelere dayalı olarak anlatılmıştır.
Türkistan’dan Çin’e, Hindistan’dan Anadolu ve Yunanistan’a din ve felsefenin yayıldığı bu topraklardaki kültürel zenginliği, edebî bir gezi tadında okurken, sömürgecilik tarihini, sömürgeciliğe karşı Gandi’nin bağımsızlık mücadelesini, çağdaş Hindistan ve Pakistan‘nın oluşum süreçlerini, etnik ve dinsel yoğunluğa rağmen dünyanın üçüncü ekonomisi olmadaki gizemi zevkle okuyacaksınız.  Bu yönü ile Hindistan, çağdaş dünyanın oluşumuna da ışık tutarak, büyük güçlerle denge kurarak dünya barışına katkı sunmaktadır.
Prof. Dr. Ahmet Taşağıl

indir

Hindistan kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Tarih Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hindistan kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak