Hipokrat Tıbbi Terminoloji kitabını indir [PDF ve ePUB]

Hipokrat Tıbbi Terminoloji yayını türkçedir. Hipokrat Tıbbi Terminoloji kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bilindiği gibi ülkemizde ve bütün dünyada Tıbbi Terminoloji – Tıp terimleri Latince ve Grekçe asıllı sözcüklerden oluşmaktadır.
Her meslekte olduğu gibi Tıp mesleğininde kendine özgü deyimleri ve kelimeleri vardır. Özellikle Tıp öğretimine yeni başlayan öğrencilerin Temel Tıp Bilimlerinde ve özellikle de Anatomi dersinde karşılaştıkları ilk büyük güçlük, bu deyim ve sözcüklerdir. Bir kimsenin bir adı veya sözcüğü anlamını bilerek öğrenmesi en doğru ve doğal yoldur.
Anatomi de ve diğer Temel Tıp bilimlerinde adların bilimsel zorunlulukla yabancı dilde olması genellikle yabancı dil bilgileri tam olmayan öğrencilerimizin daha büyük çaba sarfetmelerini gerektirmektedir. Doğaldır ki Latince sözcükleri ve dilbilgisini öğrenmede ve kavramada öğrencilerin büyük zorluklarla karşılaşıp geç uyum sağladıklarını gözlemlerimle de bizzat gördüm.
İşte bu Tıp Fakülteleri ve diğer Medikal Fakülteler, Yüksekokul ve Tıpla ilgili Öğretim Kurumlarında (Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu, Beslenme ve Diyetetik Okulları, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Hemşirelik Yüksek Okulu, Ebelik, Hemşirelik, Acil Tıbbi Teknisyenlik, Veteriner Laborant ve Sağlık Teknikerliği, Radyoloji Teknisyenliği, Odyoloji Teknisyenliği, Laboratuvar Teknisyenliği vd.) okutulan temel derslerin birçoğunun Latince kökenli sözcüklerden oluşması nedeniyle ve öğrencinin bu Latince kökenli sözcükleri anlayamadığı için konuyu gereği gibi kavrayamadığını, sadece ezbere yönelik ders – sınıf geçme kaygısı içerisinde olduğunu bizzat kendi tecrübelerimle gördüm.
İşte bütün bu nedenlerden dolayı, Tıp alanının her kademesinde çalışan sağlık profesyonelleri temel Tıbbi Terminolojiyi bilmek zorundadırlar.
 
 
Tıbbi Terminoloji’nin daha kolay anlaşılabilmesi için ilk bölümde Latince ‘nin özelliklerine, fonetik ve dilbilgisini kısaca anlatmayı uygun buldum. İkinci bölümde Tıbbi terminoloji terimleri anlatıldı. Üçüncü bölümde ise sözlük alfabetik olarak verildi.
Bu Tıbbi Terminoloji kitabındaki asıl amaç okuyucunun sıkılmadan, rahatça okuyup anlayabileceği didaktik bir Tıbbi terminoloji bilgisine sahip olabilmesidir.
Elinizdeki bu Tıbbi Terminoloji kitabının Tıp yaşamınızın başlangıcında ve her döneminde her zaman en büyük yardımcınız olacağından eminim. Size Tıp yaşamınızda başarılar dilerim. Kitabın basımını sağlayan Hipokrat Kitabevi sahibi değerli insan Ali ÇELİK’e teşekkürü borç bilirim.
Sağlık, huzur, neşe, şans, başarı ve mutluluk tüm hayatınız boyunca sizlerle olsun. Saygılarımla.
Dr. Ali AYYILDIZ

indir

Hipokrat Tıbbi Terminoloji kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sağlık ve TIP Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Hipokrat Tıbbi Terminoloji kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın