Ekonomi Kitapları

İçel Halk Kültürü Yazıları kitabını indir [PDF ve ePUB]

İçel Halk Kültürü Yazıları yayını türkçedir. İçel Halk Kültürü Yazıları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Günümüzde gelişen teknoloji ve değişen yaşam şartlarına bağlı olarak ortaya çıkan küreselleşme neticesinde toplumun dinamiklerinden olan kültürel ögeler unutulmaya ve yok olmaya başlamıştır. Bu anlamda kültürel ögelerin kayıt altına alınması önem arz etmektedir. Küreselleşmeye inat kendi varlığını ortaya koymaya çalışan toplumlar ise çeşitli kurumkuruluşların çabaları, uzman ve gönüllü araştırmacılar sayesinde kültürel ögelerini kayıt altına almaktadır. “Türklüğün ve Türk kültürünün yorulmaz neferi” olarak tanınan Prof. Dr. Ali Berat Alptekin akademik hayatında azim, gayret ve sabırla kısa zamanda Türk halk kültürüyle ilgili önemli çalışmalara imza atmıştır. Bu çalışmalar arasında İçel/Mersin kültürüyle ilgili olanlarının ayrı bir yeri vardır. Çünkü Ali Berat Alptekin orada kendi doğduğu, yaşadığı coğrafyayı ve folklorun malzemesi olan insanları birinci ağızdan anlatmıştır. Alptekin’in akademik hayattaki ilk ve son çalışmasının da İçel/Mersin halk kültürüyle ilgili olması memleketine olan ilgi ve bağlılığını göstermesi açısından önemlidir.

indir

İçel Halk Kültürü Yazıları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ekonomi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İçel Halk Kültürü Yazıları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak