Siyaset Kitapları

İçtimai Siyaset Yazıları 1 kitabını indir [PDF ve ePUB]

İçtimai Siyaset Yazıları 1

İçtimai Siyaset Yazıları 1 yayını türkçedir. İçtimai Siyaset Yazıları 1 kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sanayileşme ile birlikte ortaya çıkan ve uygulanan ekonomik politikalarla uyumlu olarak hızla gelişen “içtimai siyaset”e dair konuların zaman içerisinde uygulandığı ülkelerin sosyoekonomik yapısıyla bağlantılı olarak geliştiği ve her dönemde kamuoyu nezdinde en önemli gündemi oluşturduğunu görüyoruz. Bu önemi ve kapsadığı konular nedeniyle siyaset, ekonomi vb. bütün alanların her zaman aktüel konularından olmuştur.
Ülkemizde ilk olarak İstanbul Üniversitesinde Alman akademisyen Ord. Prof. Dr. Gerhard Kessler tarafından kurulan ve daha sonra diğer üniversitelerde de açılan Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinde toplumla ilgili sosyoekonomik konuların (hukuk, siyaset, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, işletme, muhasebe vb.) çok geniş bir bakış açısıyla eğitiminin verildiği görülmektedir.
Bu kitapta, içtimai siyasete dair muhtelif konulara yer verilerek çok geniş ve kapsamlı olan bu alandaki bazı hususlara dikkat çekilmeye çalışılmıştır. Eğitim öğretim, yakın tarih, ahilik, sendikalar, Türk modernleşmesi, nüfus vb. konular temel kaynaklara başvurulmak suretiyle kısa kısa incelenerek özellikle sosyoekonomik önemlerine değinilmeye çalışılmıştır.
İçtimai siyasete dair konular, geçmişten bugüne olduğu gibi yarınlarda da önem ve güncelliğini arttırarak sürdürecektir. Bir başka ifade ile insana ve topluma dair konular her geçen gün daha etkin ve önemli olarak toplumun bütün kesimlerinde yerine almaya devam edecektir.

indir

İçtimai Siyaset Yazıları 1 kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İçtimai Siyaset Yazıları 1 kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak