İslam Kitapları

İslam Akidesinin Esasları kitabını indir [PDF ve ePUB]

İslam Akidesinin Esasları

İslam Akidesinin Esasları yayını türkçedir. İslam Akidesinin Esasları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Her şeyi eşsiz bir şekilde yaratan, her şeyin sonunda kendisine döndürüldüğü, istediği her şeyi yapan, yüce arşın ve şiddetli azabın sahibi Allah’a hamd olsun. O ki kulları arasından seçkin olanları doğru ve düzgün olan yola iletir. Yine bu kullarına hidayet nimetini verdikten sonra onların imanlarını şüphe ve tereddütten uzak tutarak da nimet vermiştir. Yine bu kullarını Allah rasulu Muhammed’in (sav) yoluna iletir ve onun ashabının izinden gitmeyi nasip eder. Ancak can kulağı ile dinleyenlerin anlayabileceği, zatında ve fiillerinde bulunan en güzel sıfatları bu kullarına öğretir. Onlara tek olduğunu ve hiçbir ortağının olmadığını idrak ettirmiştir. Allah hiçbir benzeri olmayandır. Hiçbir varlığa muhtaç değildir. Ama bütün varlıklar kendisine muhtaçtır. Zatında, fiillerinde, isimlerinde ve sıfatlarında hiç bir ortağı olmayan eşsizdır. Dengı,veziri, ihtiyacdan dolayı dostu olmayandır. Allahtan önce hiçbir şey yoktur. Allahtan sonra da hiçbir şey yoktur. Allah hep Bakidir, her şeyin sorumluluğunu üstlenmiştir ve daimdir. Yüce sıfatları hep vardır, sonradan oluşmayan ve gelecekte zail olmayandır.
Her şey yok olur ancak Allah’ın bakidir.

indir

İslam Akidesinin Esasları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İslam Akidesinin Esasları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak