İslam Kitapları

İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama kitabını indir [PDF ve ePUB]

İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama

İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama yayını türkçedir. İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Modern dünyada Müslümanların karşılaştığı farklı türde meydan okumalara ilişkin tartışmalarda temel felsefî değerlendirmelerden çok yalınkat değerlendirme biçimlerinin zaman zaman egemen hale geldiği gözlemlenir. Bu tür tartışmalarda İslâmî dünya-görüşünün merkezî kavramları ve aslî unsurları hakkındaki eksik, yetersiz, tutarsız, müphem, mefhuma değil lafza dayalı bilgiler sıklıkla kullanılır. Alana temel felsefi katkılar sunan eserlerin sayısı ise çok fazla değildir. Prof. el-Attas’ın elinizdeki çalışması bu anlamda verimli ve yoğun tartışmaları ihtiva eden eserlerden biridir.
Problemleri güçlü ve iyi yorumlanmış bir metafizik çerçeve içinde almadan mevcut aksaklıklarla ve kafa karışıklığı ile baş edilemeyeceğini vurgulayan el-Attas’ın metafizik mülahazaları Kur’ân, Peygamberin Sünneti ve büyük Sûfî âlimlerin öğretilerinin yorumlamasına dayanır. İslâmî ilimlerin varlık tasavvuruna, tasavvuf düşüncesine, edep kavramına, dinin anlamına, Tanrı tasavvurlarına, bilgi ile vahiy irtibatına ve İslâmî ilimlerdeki otorite anlayışına geniş yer veren el-Attas çağdaş İslâm düşüncesine önemli katkılarda bulunuyor.
İslâm metafiziğinin tabiatıyla ilgili temel tezlerin yorumunu sistemli bir şekilde sunan elinizdeki kitap, Eğitim ve Bilgi Yapıları, Varlık Felsefesi, Mutluluk ve Trajedinin Anlamları, Nefs ve Zihin Kategorileri, İbadet, Gerçekliğin Nihaî Doğası ve diğer ilgili konularda ufuk açıcı girişler/önsözler mahiyetindedir

indir

İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İslam Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İslam Metafiziğine Prolegomena İslam’ın Dünya Görüşünün Asli Unsurlarına Dair Bir Açıklama kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak