Yeni Çıkan Kitaplar

İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri

İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri yayını türkçedir. İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Tarihsel serüvenine bakıldığında bilhassa 11 Eylül 2001’deki saldırılardan sonra son derece popüler bir kullanım alanına sahip olan İslamofobi kavramı, sosyolojiden siyasete, psikolojiden uluslararası ilişkilere kadar neredeyse bütün alanlar tarafından didik didik edilmiştir. Ama yapılan çalışmalara baktığımızda ne yazık ki konunun dinler tarihi açısından çok az ele alındığını görmekteyiz. Her ne kadar bugün göçmenlik karşıtı duyguların beslediği İslamofobi kavramı, terörizm, radikalleşme ve manevi kodlar gibi içtimai faktörlerle açıklansa da bize göre bu düşmanlığın merkezinde olan ve onu besleyen teolojik temellerin sorgulanması gerekmektedir. Buradan hareketle, biz de çalışmamızda oryantalist zihniyetin uzantısı olan ve Yahudi-Hıristiyan bilinçaltının birer yansıması olduğunu düşündüğümüz bu dar kalıp düşüncelerin, günümüz modern dönemdeki İslamofobi sorununa nasıl kaynak teşkil ettiğini -modern gerekçeleri de göz ardı etmeden özellikle tarihsel ve teolojik yönleri önceleyerek analiz etmeye çalıştık.

indir

İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Yeni Çıkan Kitaplar kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İslamofobinin Dini ve Kültürel Kökenleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak