Din Kitapları

İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış kitabını indir [PDF ve ePUB]

İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış

İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış yayını türkçedir. İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu kitap, İsrail’in On Yitik Kabilesi’nin Yahudiler ve Hıristiyanlar’ca arayışını anlatıyor. Rivka Gonen bu arayışların temelinde yatan nedenleri ve heyecanı; dil benzerliklerinin izini sürmekten, fiziksel görünümde, geleneklerde ve mitolojide benzerlikler aramaya, İncil’den pasajların yeniden yorumlanmasına kadar, kâşiflerin başvurduğu çok çeşitli yöntemleri tartışıyor. İsrail’in On Yitik Kabilesi’nin dünya mitolojileri içinde önemli bir yeri vardır ve yüzyıllar boyunca pek çok spekülasyonun, umudun ve yorumun
kaynağı olmuştur. Elinizdeki kitap, bu kabilelerin, izlerinin tarihsel kayıtlardan silinmesine kadar nerelerden geçtiklerinin öyküsünü anlatır. Bu tarihten sonraysa öykünün kahramanı artık bu kabilelerin kendileri değil, onların peşinde yollara düşen gezginler ve kâşiflerdir. On Kabile’nin izinin yitirilmesinden sonraki dönemde kendileri de çok uzun yıllar sürgünde yaşayan Yahudiler, onların ortadan gerçekten kaybolduğuna inanmayı reddettiler; On Kabile, Yahudiler için her zaman bir umut kaynağı oldu. Hıristiyanlar’ın arayışının altındaysa bambaşka nedenler yatıyordu. Onlar açısından, On Kabile, İsa’yı çarmıha germe suçuna ortaklık etmemişlerdi. Kitapta, uzak diyarlarda arayış öykülerinin yanı sıra, bu kabilelerin Avrupa, Asya ve Amerika nüfusunun bir parçasını oluşturduğuna inananların öykülerini de bulabilirsiniz.

indir

İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İsrail'in On Yitik Kabilesinin Peşinde & Dünyanın Dört Bir Ucunda Arayış kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak