Siyaset Kitapları

İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi

İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi yayını türkçedir. İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu kitap kamu istihdam servislerinden hizmet almakta olan işsiz bireylerin sahip oldukları psikososyal sorunları ve psikososyal destek ihtiyaçlarını ortaya koymak, iş ve meslek danışmanlarının kamu istihdam hizmetlerince sunulan yardımın işsizlerin psikososyal sağlığı ve işsizliğin önlenmesi üzerindeki etkisine yönelik görüşleri ile çalışma deneyimlerini tespit etmek amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta ayrıca, kamu istihdam servislerinin hizmet kalitesinin artırılabilmesine, verilen hizmetlerin işsiz bireylerin psikososyal sağlığının da korunmasına yönelik olarak geliştirilmesine dönük bir politika ve model önerisi sunulmuştur.

Dört bölümden oluşan kitapta ilk olarak işsizliğin tanımına, ölçümüne, sebep ve sonuçlarına ve işsizliği açıklayan teorilere yer verilmiştir. İkinci bölümde aktif ve pasif işgücü piyasası politikaları, kamu istihdam servisleri ve işsizlerin psikososyal iyilik hallerine yönelik gerçekleştirilmiş olan uluslararası örnek uygulamalar ele alınmıştır. Bir saha araştırmasına sahip olan bu kitabın üçüncü bölümünde araştırmanın yöntemi ve bulguları sunulmuştur. Son bölümde ise hem literatür taraması hem de araştırma bulgularına dayanılarak Türkiye için işsizlerin psikososyal iyilik hallerini geliştirici ve kamu istihdam servislerini sağaltıcı bir model önerisine yer verilmiştir.

indir

İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İşsizlerin Refahı & Kamu İstihdam Hizmetleri Açısından Bir Model Önerisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak