İstanbul Gezi Kitapları

İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi

İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi yayını türkçedir. İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İstanbul’un fethini Bizanslıların bakış açısından dinlediğinizde bambaşka bir bilinçle bakıyorsunuz tarihin bu dönüm noktasına. Fatih Sultan Mehmed’i bir insan olarak görüyorsunuz: hırsı, azmi, dehası ve zaaflarıyla hedefine ulaşmış bir insan. İmparator Konstantin ve İstanbul’un Bizanslı sakinleri de, “denize dökülmesi gereken düşman” olmaktan çıkıyorlar. Korkularının, fedakârlıklarının, değerlerinin ve kaderlerinin peşinden sürüklenen insanlar oluyorlar. 14. ve 15. yüzyıl Bizansını çok iyi bilen ve İstanbul’un fethi sırasında yaşamış tarihçilerle vak’anüvislerin eserlerinden her fırsatta alıntı yapan Schlumberger’in eserini, yazarın “aşırılıklarını yeri geldikçe işaret eden” Hamdi Varoğlu’nun, dönemin ruhunu yansıtan Türkçe’siyle sunulmuştur.

indir

İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İstanbul Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İstanbul Düştü Bir Fethin Anatomisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak