İtirazlar / Yozlaşma ve Yabancılaşmaya Karşı kitabını indir [PDF ve ePUB]

İtirazlar / Yozlaşma ve Yabancılaşmaya Karşı yayını türkçedir. İtirazlar / Yozlaşma ve Yabancılaşmaya Karşı kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

“Zihninden hamile kalacak kadar Türk kültürüne aşık olmayan ve bu yüzden de birinci sınıf eser doğuramayan Türk aydını”, hem sosyal bir olgu hem de sınıfsal bir entite olarak Tanzimat’tan bu yana üzerinde en çok konuşulan olgulardan birisidir. Üzerinde bu kadar çok konuşulmasına rağmen, milletin değerleriyle barışık kalmış ve yabancılaşma anaforuna sürüklenmemiş aydın sayısı, ülkemizde hâlâ parmakla sayılabilecek kadar azdır…”
“…Kültürdeki yozlaşma, idealizmi öldüren en önemli handikaplardan birisidir. Kültürsüz insan aynı zamanda idealsizlikle de malul olur. Bireyin ruhunda milli kültür dayanak bulduğu takdirde o zaman milli idealleri seven, onlara ilmi bir inançla bağlanan idealistler yetişir. Onun için iç ve dış kültür emperyalistleri idealizmin en sert kodu olan milli kültürün amansız düşmanlarıdır. Bunlar idealleri olmayan köksüz ve soysuz bir insan topluluğu oluşturmaya çalışırlar. Böylece insanlar büyük bir boşluk içine itilir ve her tür20den yabancı amaç için kullanıma açık hale gelmiş olur. Artık birey kendisini, mensubu olduğu kimliğini; teyit, tasdik ve yorumlama yeteğini kaybetmiştir…”

indir

İtirazlar / Yozlaşma ve Yabancılaşmaya Karşı kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer İtirazlar / Yozlaşma ve Yabancılaşmaya Karşı kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Yorum yapın