Din Kitapları

Kader Nedir? kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kader Nedir?

Kader Nedir? yayını türkçedir. Kader Nedir? kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kader denilince hemen hatıra gelen, miktar ve ölçüdür. Her şeyin güzelliği ve kemâli ölçüye dayanmaktadır. Mesela; bir elbisedeki güzellik, kumaşın bir terzinin takdiriyle biçilip dikilmesi neticesinde ortaya çıkar. Elbisedeki nizam ve intizama dikkat eden her insan, onun arkasındaki takdir ve ölçüyü aklıyla görebilir. Bir de nazarımızı elbiseden çekip, onu giyecek olan insana çevirelim. İnsanın bütün organlarının en güzel şekilde, yerli yerinde, gereken miktar ve büyüklükte yerleştirilmesi de bir kaderi, bir plan ve programı göstermektedir. Misaldeki elbise gibi, insanın maddî vücudu da bu şekil ve güzelliği kendi kendine kazanmış değildir; bunlar bir plan ve programdan, yani İlâhî kaderden gelmektedir. Diğer taraftan, bir kitaba baktığımızda, kitabın tamamının belli bir gaye için yazıldığını, bütün bölümlerinin, paragraflarının, cümlelerin, hatta kelimelerin ve harflerin hep o gayeye göre dizildiğini görürüz.

indir

Kader Nedir? kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Din Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kader Nedir? kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak