Sosyoloji Kitapları

Kadınlığın İnşası kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kadınlığın İnşası

Kadınlığın İnşası yayını türkçedir. Kadınlığın İnşası kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Kadınlığın İnşası, toplumsal yapımızda kadın olmanın/var olma(ma)nın izlerini sürmektedir. Bu takipte, çift kutuplu toplumsal cinsiyet teorisi bir dedektör işlevi görür. Kadının kendine yabancılaştırılmasından, örselenmiş benliğine; şiddetten kendi olamamasına varıncaya kadar aile-den, topluma, kurumlardan erk odaklarına uzanan mevzilerde kadınlık öykülerine odaklanılır. Sonuçta kadının, ya depresif bir çöküntüye mahkûm olduğu, ya da hasarlı bir devingenliğe/çalışma tutkusuna yönelmek zorunda kaldığı görülür. Hatta o kadar ki çoğu zaman bu çift kutubun birini erkek, diğerini kadın üstlenir. Bu kutupların (kadın/erkek) birbirini besleyerek örselenmişlikleri nasıl desteklediklerini göstermek de kitabın ikinci amacıdır.
 
Kadınlığın İnşası, kadın kimliği teşekkülünde kadının, erkek gözüyle kendini görme olgusundan, dolayısıyla sömürülüşünden, namus paravanıyla vicdanının oluşamamasına, örtü hatta harem kavramlarıyla sınırlandırılarak ötekileştirildiğine varıncaya kadar etkin olan toplumsal dip dalgaları sabitlemeyi hedefler. Bu mekanizma, esasında kadının kontrol altında tutulmasıdır.

indir

Kadınlığın İnşası kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sosyoloji Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kadınlığın İnşası kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak