Eğitim Kitapları

Kanıt Temelli Tarih Öğretimi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kanıt Temelli Tarih Öğretimi

Kanıt Temelli Tarih Öğretimi yayını türkçedir. Kanıt Temelli Tarih Öğretimi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bu eser, kanıt temelli ve öğrenci merkezli tarih öğretimi olguları çerçevesinde alanyazının esaslı bir incelemesini ve örnek ders tasarımlarını, öğretmen ve öğretmen adayları ile tarihe ilgi duyan her düzeyden okuyucuya hitap edecek biçimde sunmaktadır. Bilindiği üzere kanıt temelli tarih öğretimi giderek daha popüler hale gelmektedir. Tarih öğretiminde birincil kaynakları kullanmak, öğrencilerin analiz becerilerini geliştirirken konuyla ilgilenmelerini ve çok sayıda bakış açısını gözlemlemelerini sağlar. Öğrencilerin tarihle aktif bir şekilde ilgilenmelerini sağlayan proje tabanlı tarih öğretimi ve öğretmenin tartışma ve yorumlamada kolaylaştırıcı olduğu öğrenci merkezli tarih öğretimi gibi alternatif yaklaşımlar hem aktif katılımı hem de anlamayı teşvik eder. Her iki yaklaşım da öğrencilerin merakını ve yaratıcılığını merkeze alırken, kendi kendine öğrenmeyi teşvik eder. Tarih öğretmenlerinin yetiştirilmesinde öğrenci merkezli öğrenmeyi ön plana alan işbirlikli yaklaşımların kullanılması da önemlidir. Bu yaklaşımlar, öğretmenlerin başlangıçta dikkate almamış olabilecekleri bir dizi yeni bakış açısını düşünmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olma potansiyeline sahiptir. Etkili tarih öğretimi, aktif katılımı teşvik eder ve öğrencilerin tarih anlayışını genişletmek için bağımsız öğrenme fırsatları sunar. Son olarak, örnek ders tasarımları, bir öğretmenin yenilikçi yaklaşımları nasıl kullanabileceği ve çeşitli kaynakları öğretme ve öğrenme sürecine nasıl dahil edebileceği konusunda bir anlayış sağlar. Bu eserde tüm bu olgular alanyazından kanıtlarla ve güncel tarih eğitimi perspektifiyle ele alınmaktadır.

indir

Kanıt Temelli Tarih Öğretimi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Eğitim Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kanıt Temelli Tarih Öğretimi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak