Müzik Kitapları

Kanun Metodu kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kanun Metodu

Kanun Metodu yayını türkçedir. Kanun Metodu kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Doç.Dr.Volkan GİDİŞ tarafınan kaleme alınan Kanun Metodu isimli kitabın ilk baskısı öğrenciler ve musıkî severler tarafından çok büyük ilgi gördü ve kısa bir sürede tükendi.
Kanun Metodu isimli kitabın 2. baskısı Voice Production Yayınevi etiketiyle Kasım ayında tüm kitapevlerinde yerini aldı. Tüm öğrencilerin ve musıkî severlerin eğitimine katkı sağlayacak gerekli revizeler ve eklemeler ikinci baskıda yazar Doç.Dr.Volkan GİDİŞ tarafından yapılmıştır.
Bu kitapta, Türk Müziği çalgıları içerisinde çok önemli bir yeri olan kanun çalgısının tarih içerisindeki gelişimi anlatılarak fiziksel ve teknik yapısına değinilmiştir. Çalışmaların basitten zora doğru, mümkün olduğunca zevkli ve öğrenciyi sıkmayacak bir şekilde olmasına gayret edilmiştir. Kitapta çalgıda oturuş, tutuş pozisyonu ile çeşitli mızrap vuruşlarının önemine ayrıca değinilmiştir. Kademe kademe ilerleme sağlayabilmek ve belirli bir seviyeye ulaşabilmek için verilen çalışmaların önce sağ el sonra sol el ve en son sağ-sol el birlikteliği ile sürekli çalışılması gerekmektedir. Bu kitaptaki egzersizler ve örnek eserler “Finale” nota yazım programı ile yazılmıştır. Egzersizlerin, icra edilen taksim örnekleri ile saz eserlerinin icralarına Kanun Metodu kitabının içerisinde bulunan DVD’den veya notaların üzerinde yer alan QR kodlardan ulaşmak mümkündür. En önemlisi; İstanbul Medipol Üniversitesi Türk Müziği Anasanat Dalı Lisans çalgı eğitimine ait müfredatın yer aldığı özel bir çalışma ile öğrenciler 4 yıllık eğitime ait tüm bilgilere ulaşarak musıkî ve icra yolculuklarında akademik olarak önemli ivmeler kazanacaklardır.
 
 
 

indir

Kanun Metodu kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Müzik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kanun Metodu kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak