Bilim & Mühendislik Kitapları

Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi

Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi yayını türkçedir.Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bir ortam bilimi olan ekolojinin coğrafya ile benzerlik ve farklılıklarının birleşiminden doğan coğrafi ekoloji, ortamı; doğal (iklim, jeoloji, jeomorfoloji, toprak, hidrografya, bitki örtüsü ve fauna), beşerî (nüfus, yerleşme, ekonomik faaliyetler) unsurlar ve ortam sorunlarıyla ele alıp dokusal mekân birimlerine ayırarak değerlendirir. Bu kitapta, Kuzey Ege Havzası’nın kuzeyinde bulunan Karamenderes Havzası’nın doğal ve beşerî ortam koşulları, coğrafi ekoloji bakış açısıyla değerlendirilerek dokusal mekân birimlerine ayrılmıştır. Havza; iklim, bitki örtüsü ve topografik özellikleri temel alınarak Akdeniz zonobiyomu ve orobiyom zonu olarak 2 ana biyoma ayrılmıştır. İki temel biyom içerisinde ana kaya, toprak, bitki örtüsü, hidroloji, fauna ve beşerî unsurlar bakımından diğerlerinden ayrılan 8 farklı mekân birimi belirlenmiştir. Havza ekosistemini bozmaya veya değiştirmeye yönelik doğal ve beşeri kaynaklı tehdit oluşturabilecek arazi kullanımı değişimi, orman yangını, kuraklık, erozyon, nüfus, kütle hareketleri, deprem, fırtına ve taşkın riski gibi ekolojik riskleri belirleyici analizlerle havzanın ekolojik risk modeli oluşturulmuştur. Kaz Dağı Orobiyomu, Araplar Boğazı Habitatı, Troya Antik Kenti Millî Parkı gibi havzada riskin yüksek olduğu, korunması gereken ekolojik bölgeler tespit edilerek öneriler sunulmuştur.

indir

Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Mühendislik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Karamenderes Havzası’nın (Çanakkale) Coğrafi Ekolojisi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak