İstanbul Gezi Kitapları

Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi

Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi yayını türkçedir. Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ben sokak delisiyim,
horoz şekerciye emanet ederim sarmaşığımı,
çıkıp gitmeden cuma namazına,
gel Garabet baba, Hampik usta
takunyalarını çıkarma,
az otur çocukluğumun cezalı basamaklarında…

‘Kaybolan Mahalle’ toplumumuzda yaşanan çelişkilere fotoğrafik bir öykü çerçevesinde değinen; gerek geleneksel ile modernin, gerekse farklı kültürlerin yaşadığı çatışmaların bir potada eritilmesinin önemini vurgulayan bir çalışma.
Halen bazı şeyler için geç olmadığını, ancak bunun için değerlerimize sahip çıkmamız gerektiğini çarpıcı fotoğraflar ile bizlere hatırlatan düşündürücü bir eser.
Kitap, ‘’Son sardunya saksılı ev yıkıldığında, son manastır ‘residence’ olduğunda, son sultan yalısı ‘restaurant’a dönüştüğünde, son kilise kapandığında, son hamam ‘showroom’ olduğunda, son çeşme kuruduğunda, son saray yandığında ne yapacağız ?’’ sorularını gündeme getiriyor.
« Kaybolan Mahalle » yüzlerce fotoğraf, çarpıcı yazı ve şiirlerle okuyucuyu görsel bir iç yolculuğa çıkartarak şehircilik alanında yapılmış hataları gözler önüne seriyor.
Fotoğraflarla anlatı yöntemini kullanan ve fotoğraf ile şiiri evlendiren çalışma, kendi türünün ilk örneklerinden biridir.

indir

Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

İstanbul Gezi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kaybolan Mahalle & Bir Ortaköy Hikayesi kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak