Kültür Kitapları

Kayseri Müzik ve Dans Folkloru kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kayseri Müzik ve Dans Folkloru

Kayseri Müzik ve Dans Folkloru yayını türkçedir. Kayseri Müzik ve Dans Folkloru kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Medeniyetler beşiği olan Anadolu’yu yurt edinen Türk milleti, Orta Asya’dan getirdiği yaşam tarzını yeni yurt edindiği topraklarda bir kez daha yoğurmuş ve eşsiz güzellikte bir eser inşa etmiştir. Anadolu insanı; bilgeliğini, estetik anlayışını, inanışlarını, aşkını ve acısını halılara ilmek ilmek işlemiş, türkülere nakşetmiştir. Onun sözle ifadesi mümkün olmayan derin kavrayış ve hissiyatını folklor eserlerinde görmek mümkündür. Devamlı surette değişen ve yenilenen, bazı ürünleri zamanın yıpratıcı etkisine karşı direnemeyen folklorik malzemenin derlenmesi, tasnif edilmesi, özelliklerinin belirlenmesi; yazılı, görsel ve işitsel olarak kaydedilmesi bu nedenle son derece önemlidir.
 
Elinizdeki değerli çalışma Kayseri’nin yöresel müziği (türküler, kına havaları), halk oyunları, geleneksel kıyafetleri gibi başlıklar üzerine odaklanmıştır. Ciddi bir yaklaşımla hazırlanan eserde ele alınan başlıklar ayrıntılı bir şekilde incelenmiştir. 

indir

Kayseri Müzik ve Dans Folkloru kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kayseri Müzik ve Dans Folkloru kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak