Edebiyat Kitapları

Kelimeler Şehri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kelimeler Şehri

Kelimeler Şehri yayını türkçedir. Kelimeler Şehri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Alberto Manguel, Massey Konferansı sunumunun kitaplaştırıldığı Kelimeler Şehri’nde, du¨nya u¨zerinde bir arada yaşamamızın nasıl mu¨mku¨n olacağını sorguluyor ve toplumlar arasındaki giderek artan tahammu¨lsu¨zlu¨ğe edebiyat cephesinden yaklaşarak, sorusunun cevabını toplum mu¨hendisleri yerine yazarlar, şairler, sanatçılar ve “hikâyelerin” verebileceğini söylu¨yor. Hikâyeler insanlığın ortak değerleridir ve dil, din, ırk ayrımlarından etkilenmeden herkesi insani bir paydada birleştirirler. Manguel’e göre, insanlık hallerini daha iyi kavramanın yolu, Gılgamış’tan Don Quijote’ye, Babil Kulesi’nden HAL’in dijital ekranına, bu¨tu¨n insanlığa mal olan ku¨lt hikâyelerle efsaneleri araştırmakta yatıyor.
“Niçin kimliğin tanımlarını kelimelerde arıyoruz ve böylesi bir arayışta hikâye anlatıcısının rolu¨ nedir? Dil, du¨nya tahayyu¨lu¨mu¨zu¨ ne şekilde belirliyor, sınırlandırıyor ya da genişletiyor? Anlattığımız hikâyeler kendimizi ve başkalarını algılayışımıza nasıl yardımcı oluyor? Böylesi hikâyeler, bu¨tu¨n bir topluma, doğru ya da yanlış, bir kimlik ödu¨nç verebilir mi? Son olarak, hikâyelerin bizi ve içinde yaşadığımız du¨nyayı değiştirmesi mu¨mku¨n mu¨du¨r?”

indir

Kelimeler Şehri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Edebiyat Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kelimeler Şehri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak