Ekonomi Kitapları

Kırılgan Tasarım & Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kırılgan Tasarım & Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri yayını türkçedir. Kırılgan Tasarım & Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Bankasız devlet, devletsiz banka olur mu? Neden bazı ülkeler bankacılık krizlerine diğerlerinden daha çok meyillidir? Nasıl oluyor da kültürleri, yasal sistemleri, hatta sınırları ortak olan ülkeler bu kadar farklı deneyimlere sahip olabiliyor?
Calomiris ve Haber, kronik banka krizleriyle kredi kıtlığının rastgele ortaya çıkmadığını göstermek için siyasi ve ekonomik tarihten yararlanarak toplumdaki farklı oyuncular ve çıkar grupları arasında koalisyonların nasıl kurulduğunu, bu yolla siyasetin nasıl belirlendiğini mercek altına alıyor. Farklı tarafların ittifak yaparak kaynak ve maliyetleri paylaştırdığı sürece “banka pazarlıkları oyunu” adını veren yazarlar, bu kilit süreci analizlerinin merkezine oturtuyor, oyunun Birleşik Krallık, ABD, Kanada, Meksika ve Brezilya’da tarih boyunca nasıl oynandığını da ayrıntılı şekilde inceliyor.
Devletlerin bankalara, bankaların da devletlere neden muhtaç olduğuna ışık tutan Kırılgan Tasarım’da, bankacılığın gelişiminin ve finansal krizlerin farklı koşullar altında izledikleri farklı yolların olağanüstü ayrıntılı bir tablosu çiziliyor.
 Charles W. Calomiris, Columbia Business School’da Henry Kaufman Finans Kurumları Profesörü ve Columbia School of International and Public Affairs’de profesör.
Stephen H. Haber, Hoover Enstitüsü’nde Peter and Helen Bing Kıdemli Araştırma Üyesi ve Stanford Üniversitesi School of Humanities and Sciences’da A.A. and Jeanne Welch Milligan Profesörü.

indir

Kırılgan Tasarım & Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Ekonomi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kırılgan Tasarım & Bankacılık Krizleri ve Kredi Kıtlığının Siyasi Kökenleri kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak