Siyaset Kitapları

Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları

Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları yayını türkçedir. Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Ödüllü gazeteci Barbara Demick, altı Kuzey Kore vatandaşının hayatını on beş yıldan fazla bir süre boyunca izlemiştir. Demick, günümüzün en totaliter rejimi altında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu gözler önüne seriyor bu kitapta: İnternetin kasıtlı olarak kullanılmadığı, insanların birbirlerine hissettikleri sevgiyi göstermelerinin cezalandırıldığı, muhbirlerin ödüllendirildiği ve insanın düşünmeden yaptığı bir yorumun kendisini ömrünün sonuna kadar çalışma kamplarına mahkûm edebileceği bir George Orwell distopyasıdır bu.
Demick, bizleri ülkenin derinliklerinden alıp hükümet sansürlerinin ulaşamadığı yerlere götürüyor; titiz ve hassas gazetecilik anlayışı sayesinde karakterlerinin âşık olmalarına, aile kurmalarına, ihtiraslarını kamçılamalarına ve hayatta kalma mücadelesi vermelerine tanıklık ediyoruz. Hükümetin yaptıkları karşısında insanların gözlerinin açılmasına, ülkelerinin halka bolluk içinde bir yaşam sunmak yerine onlara ihanet ettiklerini anlamalarına tek tek şahit oluyoruz.
 
NATIONAL BOOK AWARD FİNALİSTİ
SAMUEL JOHNSON ÖDÜLÜ KAZANANI
ASIA SOCIETY BERNARD SCHWARTZ ÖDÜLÜ FİNALİSTİ
 
“Provokatif… Kitap, kişilerin hikâyelerini ve insana dair detayları gözler önüne sererken yazarın ülke hakkındaki engin bilgilerinin kapsamlı kanıtlarını da sunmaktadır.
                                                                                               The New York Times
“Derinden etkileyen… Gerçek kişilerin hikâyeleri romana özgü ayrıntılarla işlenmiş.”
The Wall Street Journal
“Unutulmaz… Kuzey Kore’ye zekice ve derinlemesine bir bakış.”
The Plain Dealer
“Bu hikâyeler, Kuzey Kore devletinin haber ajanslarından asla işitemeyeceğiniz hikayeler.”
New York Post
“Kuzey Kore’de yaşamın muhteşem bir anlatımı.”
Bloomberg
“Barbara Demick, nefes kesici bir araştırmayla, medya sansürü ve baskıcı diktatörlüğün altında yatanları gün yüzüne çıkarmak adına Kuzey Kore’nin maskesini düşürmüştür.”
The Daily Beast
 

indir

Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Siyaset Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kıskanılacak Bir Şey Yok & Kuzey Kore’nin Sıradan Hayatları kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak