Bilim & Mühendislik Kitapları

Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk

Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk yayını türkçedir.Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

İnsanın bugün elde ettiği göz kamaştırıcı bilimsel, teknolojik, felsefi, sanatsal ve edebi başarıları hiç şüphe yok ki gelişen beyni ve bilinci sayesinde olmuştur. Beyinden farklı olarak bilincin ne olduğu, nasıl ortaya çıktığı ve özellikle nasıl çalıştığı konuları son yılların en zor fakat aynı zamanda en popüler bilimsel ve felsefi çalışmalarının merkezine yerleşmiştir. Bilincin bilimsel anlamda çözümlenmesi insanlığa yeni bir çağın kapılarını açacaktır: Bilinç Çağı. Öte yandan kuantum fiziği maddenin gözle görülemeyen atomik boyutlarında neler olup bittiğini ve hangi bilimsel yasaların kontrolü altında olayların gerçekleştiğini açıklar. Bu anlamda insan bilincinin kuantum fiziği yasaları ve ilkelerine göre çalışabileceği hemen düşünülmektedir. Dolayısıyla bu kitapta öncelikle bilim, felsefe ve bilinç merkezinde yaşama dair bazı temel sorular cevaplandıktan sonra kuantum fiziğinin ne olduğu en basit dille hiç denklem kullanılmadan anlatılmıştır. Daha sonra kuantum fiziği ile bilinç ilişkisi kurulmuş ve kuantum bilincin ne olduğu açıklanmıştır. Kitabın son bölümünde ise kuantum bilincin pratik sonuçları ve uygulama alanları ortaya konulmuştur. Hazırlanan bu kitap daha kolay anlaşılır olması açısından soru-cevap şeklinde hazırlanmış yetmiş adet sorudan oluşmuş ve dört ana başlık altında toplanmıştır: Yaşama Dair, Kuantum Fiziğine Dair, Kuantum Bilince Dair, Kuantum Bilincinin Pratik Sonuçllarına Dair.

indir

Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Mühendislik Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kuantum Fiziği İle Bilinç Çağına Yolculuk kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak