Kültür Kitapları

Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An

Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An yayını türkçedir. Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

George E. Marcus ve Michael M.J. Fischer’ın ilk defa 1986’da yayımlanan bu kitabı, 1980’lerde var olan toplum ve kültür yorumlama tarzlarına yönelik kritik gözden geçirme dalgasının bir parçasıdır. Dünyada hızlı değişimlerin yaşandığı bir dönemde toplumsal gerçekliği temsil etme çabalarının merkezindeki antropolojinin durumunu netleştirmeyi amaçlayan yazarlar, geçmiş antropoloji çalışmalarının tarihsel eleştirisini yaparken deneysel etnografya yazımı çabalarının imkânları ve sorunları üzerinde duruyor. İnsan bilimlerine konu olan çeşitli tartışmaların analizini yapmak için kültürel antropolojiye başvuran Marcus ve Fischer, antropolojinin geçmişteki başarılarına, karşısında duran sorunlara, gelecekteki yönüne ve diğer araştırma alanları üzerine sunabileceği kavrayışlara yakından bakıyor. Ortaya antropolojinin yanı sıra, toplum bilimleri, sanat, edebiyat ve tarihe yönelik eleştirel yaklaşım arayışındaki araştırmacılar için kışkırtıcı bir eser çıkıyor.

indir

Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kültürel Eleştiri Olarak Antropoloji & İnsan Bilimlerinde Deneysel Bir An kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak