Kültür Kitapları

Kur'an'la Nükte kitabını indir [PDF ve ePUB]

Kur'an'la Nükte

Kur'an'la Nükte yayını türkçedir. Kur'an'la Nükte kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Müslüman mizâhının ve eğlence edebiyatının özel bir türü olan “Kur’ân metnine dayalı nükteciliğin” günyüzüne çıkmamış seçkin ve otantik örneklerini okurla buluşturmaktadır. Okuyucu bu eserde, klasik dönem insanının günlük yaşamından, farklı toplumsal kesimlerin psiko-sosyal durumlarına; devlet mekanizmasının işleyiş biçiminden, örf ve adetlerin din kurumuyla olan sıkı münâsebetine kadar son derece geniş bir alanda aydınlanma imkanı bulacaktır. Bu yönüyle eser, klâsik dönem Müslüman toplumlarının hem kültür ve folklorüne, hem de mizâh felsefesine ve bunun örneklerine ilgi duyan herkes için ufuk açıcı bir seyahat anlamı taşımaktadır. Kitabın muhtevasında yer alan anekdotlar, Müslüman toplumların, kutsal kitapları Kurân-ı Kerîm’e duydukları derin saygıyı ve onun mukaddes metnine gösterdikleri büyük ilgiyi sergilemesi bakımından ayrı bir değer ve anlam da taşımaktadır. Son olarak, eser, verdiği Kur’ân kültürü ve tarih bilgisinin yanı sıra genel Türk okuru açısından zengin ve özgün bir anekdot hazinesi işlevi de görecektir.

indir

Kur'an'la Nükte kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Kültür Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kur'an'la Nükte kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak