Sinema ve Tiyatro Kitapları

Kürt Gözüyle Yılmaz Güney kitabını indir [PDF ve ePUB]

İlim ve Sanat Bakımından Fatih Devri Notları

Kürt Gözüyle Yılmaz Güney yayını türkçedir. Kürt Gözüyle Yılmaz Güney kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Sanatın toplumun aynası olduğu söylenir. Bu tanımın en azından toplumsal olay ve gerçekleri yansıtmayı amaçlayan realizm ve onun uzantısı, neo-realizm ekolünün santçıları için geçerli olduğuna inanıyorum. Sinemasına döneminin tanıklığını işlevini veren Yılmaz güney, renkli ve zengin bir kişiliğe sahip, çok yönlü bir aynaydı. Herkes aynanın kendisine uygun yönüne bakar ve görmek istediğini görürdü. Kimisi bu çok yönlü aynada, Elia Kazan’ın “sinema dahisi” dediği sanatçıyı, kimi enternasyonalist, komünist savaşçı ve düşünürü, kimi Boynu Bükük Öldüler’in usta yazarını, kimi vurdulu kırdılı filmlerin kahramanı Errol Flynn, Belmondo karışımı “sapına kadar erkek”, kabadayı, cesur aktörü, kimi hapishane arkadaşlarıyla her şeyini paylaşan, dertlerini dinleyen, maddi-manevi yardımlarını esirgemeyen cömert, insancıl, baba, “peygamber” Yılmaz’ı kimi de Kürt kimliğine sahip çıkan, Kürdistan’ın bağımsızlığını savunan Kürt yurtseverini görür.
-Kendal Nezan-

indir

Kürt Gözüyle Yılmaz Güney kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Sinema ve Tiyatro Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Kürt Gözüyle Yılmaz Güney kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak