Hobi Kitapları

Lezzet Kültürü kitabını indir [PDF ve ePUB]

Lezzet Kültürü

Lezzet Kültürü yayını türkçedir. Lezzet Kültürü kitabını ekitapyeri.com dan PDF, Epub veya rar formatında kolayca indirebilirsiniz.

KİTAP AÇIKLAMASI

Hayvansal ürünleri oluşturan amino asit, yağ, vitamin ve minerallerden oluşan besin maddelerinin miktar ve oranı bitkisel besin maddeleri ile karşılaştırılamayacak kadar yarayışlıdır. Bunlar, bitkisel ürünlerdekinin aksine herhangi bir kimyasal bağ ile sindirimi zor veya imkansız formda bulunmaz. Aksine hazır olan bir dokudan alınan bu besin maddeleri kolayca sindirilir, insan organizması ihtiyacına göre kolayca yeniden sentezlenir ve ihtiyaç duyulan dokulara kolayca dönüştürülür. Bu yüzden hayvansal ürünlerin biyolojik değeri yüksektir.
Hayvansal ürünler içinde en değerlilerinden biri olan et; vücutta sentezlenemeyen ve dışarıdan alınması mecbur olan maddeleri içerdiği için biyolojik kıymetinin yanı sıra, eklendiği yemeğin değerini artıran, lezzetli ve iştah açıcı özelliklerinden dolayı insanlığın büyük çoğunluğu tarafından sevilerek tüketilir.
İlkel insanlar, bu değerli besin maddesini elde edebilmek için düşünmüş, stratejiler oluşturmuş, birlikte hareket etmiş ve dilini geliştirmiştir. Dolayısıyla; homo erectus’un gelişimine en çok katkıda bulunan gıdanın et olduğu bilim insanları tarafından öne sürülmektedir.

indir

Lezzet Kültürü kitabını Pdf, Epub veya rar formatlarında indirebilirsiniz.
İndirme linkini görmek için lütfen sosyal medya paylaşımı yapın yada 80 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

Hobi Kitapları kategorisindeki diğer yayınları görmek için buraya tıklayınız.

Eğer Lezzet Kültürü kitabını PDF, ePUB veya rar formatında indiremediyseniz lütfen konuya yorum bırakınız.

Bunlarada göz atabilirsiniz

Yorum yok

Cevap bırak